Cykl „Polaku, poznaj!”

Cykl „Polaku poznaj możliwości rozwoju w Wielkiej Brytanii” ma na celu otworzenie oczu Polakom na wielość możliwości rozwoju zawodowego i osobistego pomimo przebywania z dala od Ojczyzny. Przewidujemy spotkania informacyjne na tematy edukacji szkolnej, mobilności w Europie, praw wyborczych, podnoszenia swoich kwalifikacji, praw kobiet, przemocy w rodzinie. Spotkanie trwa każdorazowo godzinę i krótka filmowa relacja z niego jest umieszczana na naszej stronie internetowej. Mamy zamiar przedstawić Państwu również ogrom organizacji pozarządowych oraz instytucji zapewniającym nam poprawę jakości naszego życia w Wielkiej Brytanii, dlatego zapraszamy do udziału w spotkaniach przedstawicieli tych organizacji.

 

Spotkanie pierwsze

21 lutego godz.17.00-19.00

POSK Sala multimedialna PON UJ

Jak działa angielski system zdrowia i co z niego dla Polaków wynika?

Ile razy zastanawialiście się Państwo jakie obowiązki ma brytyjski system zdrowia? Czy różni się bardzo od polskiego systemu zdrowia? Jakie mamy prawa jako pacjenci? Czy rzeczywiście musimy iść do prywatnego lekarza? O co chodzi z brytyjskimi receptami? Jak prowadzić zdrowy tryb życia? Jak skorzystać z porady psychologicznej? Co w zakresie zdrowia oferują brytyjskie i polskie organizacje migranckie jak Migrants Resource Centre (MRC) oraz Polish Professionals Asotiations? Te tematy poruszą Sylwia Lemańska (MRC) oraz Agnieszka M. Zieleniec (PPA). Spotkanie moderować będzie Kamila Shoell-Mazurek.

Sylwia LemanskaSYLWIA LEMAŃSKA od 2010 roku związana z Migrants Resource Centre (MRC). Pracuje nad projektem ‘Health Inclusion’, którego zadaniem jest umożliwienie migrantom, uchodźcom oraz osobom starającym się o azyl dostępu do placówek NHS poprzez udzielanie informacji jak ‘działa’ Narodowa Służba Zdrowia w Anglii. Koordynuje spotkania. Propaguje zdrowy trybu życia poprzez organizowanie szkoleń na temat zdrowia, na przykład ‘Jak kontrolować cukrzyce’.

 

Untitled2Dr KAMILA SCHöLL-MAZUREK doktor nauk humanistycznych UJ, stypendystka programu Grundtvig, trener pozyskiwania funduszy UE oraz zarządzania projektami europejskimi w Polsce, Austrii i Niemczech, manager projektów bilateralnych i europejskich, badacz procesów transformacji, migracji oraz polityki zagranicznej.

 

 

Portret-Aga-Zieleniec-1AGNIESZKA M. ZIELENIEC psycholog, terapeuta, trener rozwoju i umiejętności. W PPA pełni funkcje Koordynatora Działu Szkoleń Szkoleń Zewnętrznych, a od 1 lutego  Dyrektor ds. Rozwoju. Organizuje autorski cykl szkoleń PSYCHOSURVIVAL umożliwiający polskim migrantom podniesienie kwalifikacji zawodowych i rozwój osobisty. Koordynuje warsztaty umiejętności miękkich dla młodzieży.  Wierzy, że rozwój i samorealizacja równa się zdrowie.