Testimonials

Klienci o serwisie PPA: 

„Otrzymałam świetne informacje, oferte współpracy, pomocy i wolontariatu, które dodatkowo popchnęła mnie do przodu w tym co chcę robić w przyszłości. Spotkanie podniosło mnie na duchu, zaczęłam z powrotem myśleć pozytywnie o tym wszystkim. Dziękuję!” (klientka PPA)

„Dzięki PPA, że jesteście! Wasi wolontariusze, z którymi rozmawiałem w trakcie konsultacji pomogli mi uratować moją rodzinę” (Krzysztof)
„Do tej pory skorzystałam z usług Poradni tylko raz. Ze względu na wysoki poziom świadczonych usług, jestem przekonana, że wróce do Poradni ponownie.” (Ewa)

„Wspaniałe doswiadczenie, rozpatruję studiowanie psychologii.” (Martyna)

„Grupa dyskusyjna byla moim pierwszym prawdziwym krokiem na drodze do poznawania siebie i bardzo sobie cenie zawarte tam znajomosci. Parę lat temu skorzystałam rownież z konsultacji psychologicznych, które po długiej przerwie zaowocowaly nadal trwająca, ciągłą terapią. Oba te aspekty PPA zmieniają moje życie na bieżąco i jestem za to bardzo wdzięczna.”

„Moje doświadczenia [z PPA] są ogromnie pozytywne. Grupa dyskusyjna pomogła mi przetrwać, rozwinąć się, a przede wszytkim spotkałam tam wspaniałych ludzi.”

Dzięki Szkole dla Rodziców poznałam metody komunikacji, które pomagają mi w relacjach z moimi dziećmi. Zaczęłam traktować dzieci ze zrozumieniem, bardziej wczuwam się w ich potrzeby i łatwiej mi jest  rozwiązywać konflikty bez emocji.
Osoby prowadzace kurs podeszły do zajęć profesjonalnie i ze zrozumieniem traktowały nasze problemy.”

„Jeżeli chodzi o ogólną opinie o PPA to byłam dwa razy na bezpłatnych konsultacjach i mogę napisać, że dobrze, że jest takie miejsce, w którym można skonsultować swój problem z profesjonalistą, a dużym plusem jest to, że można to zrobić w ojczystym jezyku.” (Mama dwójki dzieci, uczestniczka „Szkoły dla rodziców”)

************************************************************************

Znani o PPA:

„Psycholożkom i psychologom z PPA składam serdeczne podziękowania za wspieranie Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Londynie w działaniach na rzecz naszych obywateli w Wielkiej Brytanii. Za wizyty w więzieniach, za spotkanie z młodzieżą z żaglowca „Chopin”, za opiekę nad osobami pogrążonymi w depresji, za pomoc w kłopotach rodzinnych i za wiele, wiele innych działań o pierwszorzędnym znaczeniu, wykonywanych zawsze z dużym zaangażowaniem i oddaniem.” (Ireneusz Truszkowski, Konsul Generalny RP w Londynie)

The PPA – Polish Psychologists’ Association – a remarkable, innovative organisation which sprung at the beginning of this century out of a recognised need for support and understanding within the Polish Community of Great Britain.

In a remarkably short period of time the PPA grew from a small local initiative into a well respected and recognised national organisation with international links without losing any of its energy and enthusiasm, vigour and professionalism, not to mention collegiality and humour.

Polish Community should be rightly proud of this organisation and Polish Psychology most proud of its members working outside their own country for their capacity to think and act psychologically in challenging circumstances and for innovative and professional interpretation of Applied Psychology.

An example of innovation that others could learn from!’

Halina Brunning AFBPsS
BPS Chartered Clinical Psychologist
HPC Registered Clinical Psychologist
AC Accredited Coach

„W ramach finansowanego przez Komisję Europejską (program Leonardo da Vinci LLL) projektu MIGRAPASS Uniwersytet Roehampton nawiązał współpracę z PPA w celu dotarcia do możliwie szerokiego zakresu osób z Polski mogących wziąć udział w projekcie a spełniających jednocześnie określone kryteria. PPA zostało zaproszone do rady doradczej projektu a następnie zawiązało ściślejszą współpracę współorganizując z Uniwersytetem serię warsztatów podczas których testowano Portfolio – narzędzie edukacyjno/doradcze będące kluczowym elementem projektu. Według mnie, jako koordynatora brytyjskiej części projektu, współpraca z PPA układa się znakomicie i jestem pod wrażeniem profesjonalizmu oraz entuzjazmu osób z którymi współpracuję. Wolontariuszki PPA z którymi organizuję warsztaty swietnie rozumieją ideę projektu i dzięki nim Portfolio ma szanse stać się użytecznym narzędziem w szkoleniach i warsztatach edukacyjnych. Podczas moich spotkań z partnerami europejskimi składam relacje z przebiegu projektu w Wielkiej Brytanii i współpraca z PPA jest wówczas ukazywana jako modelowy przykład dystrybucji narzędzia w ramach projektu MIGRAPASS. W ten sam sposób też rola PPA zostanie uwydatniona w raporcie końcowym złożonym Komisji Europejskiej pod koniec br.”

Dr Michał P. Garapich (Department of Social Sciences
University of Roehampton)

„As the Statutory Deputy Mayor of London, I am aware of the invaluable leadership, support and advice the Polish Psychologists’ Association have given the growing Polish community in London since their establishment several years ago. I would like to salute all their endeavours and wish them continued success in the future.” (Richard Reddie, Deputy Major)

************************************************************************

Opinie członków PPA o:

Członkostwie w PPA

„Zdecydowanie tak [członkostwo w PPA pomogło mi w uzyskaniu pracy/awansu]! Przede wszystkim otrzymałam duże wsparcie informacyjne od członków PPA na temat poszukiwania pracy w dziale, który mnie interesuje (konkretne informacje, maile do osób i agencji). Duże znaczenie miał także fakt spotkania się i porozmawiania z osobami, które odniosły już znaczny sukces zawodowy-  było to dla mnie bardzo dopingujące i podniosło wiarę we własne siły i możliwości. Fakt bycia członkiem PPA i angażowania się w jego projekty niewątpliwie stał się moim atutem w moim CV oraz podczas rozmowy kwalifikacyjnej.”

„PPA działa trochę jak narkotyk – wciąga i uzależnia :) tak przynajmniej było w moim przypadku – zanim się obejrzałam, działałam w 3 projektach i jedyne, o czym mówiłam, było PPA, do tego stopnia, że moi najbliżsi mieli tego czasami dość :) Miałam (i ciągle mam) szczęście pracować ze wspaniałymi i inspirującymi ludźmi, tworzyć nowe rzeczy, intensywnie działać i czerpać z tego ogromną satysfakcję. Dzięki PPA znalazłam też swoją drogę – pomagając innym pomogłam sobie wybrać ścieżkę kariery, za co jestem ogromnie wdzięczna.” (Emilia)

„PPA daje mi pewnosc, że robimy dobrą robotę i jesteśmy potrzebni. Wielu klientów utwierdza mnie w przekonaniu, że nasza pasja do niesienia pomocy emocjonalnej była dlugo wyczekiwana i kiedy sie pojawiliśmy staliśmy się jak powiew swieżego powietrza, który niesie zmiany dla ich życia.

PPA jest oazą polskosci, kultury i zwyczajow, dzięki którym znajdujemy wspólny język z naszymi klientami-rodakami i potrafimy się wzajemnie zrozumieć. Mamy przecież wspólne historyczne korzenie.

„Dla mnie PPA jest zespołem wspaniałych i pozytywnie zakręconych dziewczyn (i nie tylko, mamy w końcu paru panów ), które są motywacją i zródłem niespożytej inspiracji nie tylko dla mnie.” (Malgorzata)

„Co mi daje PPA: ogromną satysfakcję z pomagania innym, możliwość rozwijania pasji.” (Katarzyna)

„Co mi daje PPA?
- możliwość tworzenia czegoś nowego i unikalnego
- bliska współpracę z fantastycznymi, kreatywnymi ludźmi
- własny rozwój osobisty – nieustanne uczenie się czegoś nowego
- połączenie pomagania innym i obserwowanie ich wzrostu i rozwoju
- radość z pracy z osobami, których integralność i zaangażowanie bardzo motywują
- niesamowite, kreatywne zachowanie etosu wolontariatu i służby drugiemu człowiekowi.’”(Maria) 

O wolontariacie w projektach PPA

„Udział w Open Days w charakterze counsellor – bardzo interesujące i budujące doświadczenie. Udział w sekcji doradztwa zawodowego jest jak dotąd wyzwaniem ponieważ wymaga ode mnie zdobycia nowej wiedzy.”

„Cieszę się, że mogę brać udział w różnych projektach, dzielić się wiedzą, uczyć czegoś nowego i być pomocną dla osob zgłaszających się do Klubu w ramach danego projektu.”

„Jestem bardzo zadowolona z udziału w tych projektach, dają mi ogromną satysfakcję, czuję że robię „coś” w zawodzie i że jestem psychologiem; ponadto poznaję sytuację życiową Polaków na emigracji i problemy z jakimi się zmagają, jakie mają potrzeby i jakie rodzaje pomocy można zastosować.”

„Do tej pory napisałam jedynie artykuł i z przyjemnością stwierdzam, że miło było dostać informacje zwrotne, jak rownież zachętę do kontynuacji. Na wszelkie moje wątpliwości uzyskałam szybką odpowiedź i wskazówki.”

„Brałam udział w przygotowaniu i koordynowaniu ostatniego Dnia Otwartego, było to dla mnie bardzo cenne doświadczenie, nigdy nie przypuszczałam, jak wiele można zdziałać bez nakładu pieniężnego, a tylko dobrymi chęciami i zaangażowaniem. Ja pełniłam rolę psychologa „krążacego”, co bardzo mi odpowiadalo, gdyż mogłam porozmawiać z odwiedzającymi w sposób nieformalny na temat ich doświadczenia udziału w Dniu Otwartym.”

„Bardzo jeszcze świeże, niedługo jestem w PPA ale i pozytywne, po 3 latach tutaj wreszcie kontakt z osobami z „branży” to już bardzo pozytywnie na mnie wpływa i możliwość pomagania innym.”

„Daje wiele satysfakcji i pomaga mi budowac moje doświadczenie zawodowe, rozwija poczucie kompetencji.”

„Bardzo dobrze współpracuje mi się z członkami projektu, a praca ta wciąga niesamowicie i daje poczucie satysfakcji.”

************************************************************************

Opinie praktykantów

Aby przybliżyć kandydatom specyfikę programu praktyk w PPA postanowiliśmy zapytać nasze praktykantki o opinię na temat odbywanych przez nie praktyk.

Asia – praktykantka w PPA w okresie lipiec- wrzesień 2012

Dlaczego warto według Ciebie odbyć praktyki w PPA?

Praktyki w PPA dają możliwość  przyłączenia się do rozmaitych projektów oraz zobaczenia, jak działa duża organizacja. Do tego uczą zarządzania własnym czasem.

Co najbardziej podobało Ci się w praktykach a co było najmniej interesujące?

Najbardziej podobała mi się możliwość pisania artykułów do gazet i różnych portali. Najmniej podobała mi się praca biurowa i administracyjna.

Co według Ciebie powinno ulec zmianie w programie praktyk w przyszłości?

Powinny być bardziej ustrukturalizowane. Praktykanci powinni dostawać bardziej jasne wytyczne i wskazówki od samego początku. Plan praktyk powinien być dostosowany do realnych możliwości uczestnictwa praktykantów  w projektach.

Co poleciłabyś osobom, chcącym odbyć praktyki w naszej organizacji?

Aby od początku dokładnie zaplanowały sobie, w jakich projektach chcą brać udział i dowiedziały się o nich jak najwięcej, kontaktując się z koordynatorami.

Czy praktyki studenckie w PPA spełniły Twoje oczekiwania?

Na to pytanie odpowiem za miesiąc J Mam nadzieję, że dużo się jeszcze wydarzy.

Agnieszka – praktykantka w PPA w okresie lipiec- wrzesień 2012

Dlaczego warto według Ciebie odbyć praktyki w PPA?

PPA oferuje swoim praktykantom różnorodne możliwości rozwoju. Jest to jednocześnie organizacja niesamowicie elastyczna. Każda osoba odbywająca praktyki w PPA może sama zdecydować w jakie projekty chciałaby się zaangażować, zależnie od własnych zainteresowań: czy to szkoleniowe, w zakresie doradztwa zawodowego, czy też poradnictwa psychologicznego. 

Misją organizacji jest pomoc psychologiczna dla polskich migrantów. Praktyki w PPA to zatem również niepowtarzalna okazja do poznania specyfiki polskiej mniejszości w Londynie, problemów, z jakimi zmaga się Polak za granicą. Samo miejsce praktyk –Londyn- jest niesamowicie przyciągające.

Co najbardziej podobało Ci się w praktykach a co było najmniej interesujące?

Najbardziej podobało mi się pisanie artykułów na portale i do gazet oraz zaangażowanie w projekty szkoleniowe i doradcze. Najmniej interesującą częścią była praca administracyjna. Uważam jednak, że również takie doświadczenie przydaje się w przyszłym życiu zawodowym. Dołożenie swojej cegiełki do budowy tak młodej organizacji o dopiero kształtującej się kulturze przynosi wiele satysfakcji. Poza tym praca taka uczy organizacji i planowania własnego czasu.

Co według Ciebie powinno ulec zmianie w programie praktyk w przyszłości?

Gdybym mogła cos zmienić w programie praktyk to pewnie położyłabym większy nacisk na pracę zespołową, częstsze spotkania „na żywo”, większą integrację. PPA jest bowiem organizacją, w której praca odbywa się głównie wirtualnie. Czasem brakuje kontaktu z żywym człowiekiem a przecież jest tu tak dużo młodych i entuzjastycznych osób:)

Czy praktyki studenckie w PPA spełniły Twoje oczekiwania?

Na początku byłam trochę rozczarowana ilością pracy administracyjnej. Z czasem jednak  zaczęłam angażować się w działania, które były dla mnie bardziej interesujące. PPA potrafi zaskakiwać możliwościami jakie oferuje i zaskoczyło również mnie.

Co poleciłabyś osobom, chcącym odbyć praktyki w naszej organizacji?

Wychodzenie z inicjatywą a nie oczekiwanie, że zadania same do Ciebie przyjdą. W PPA stawia się na samodzielność, kontaktowość i elastyczność. Możliwości są, trzeba tylko umieć ich szukać.

Katarzyna Banaszak – praktykantka w PPA w okresie styczeń – kwiecień 2011

„Wspaniali ludzie, rozwijająca praca, ciekawe wydarzenia i projekty – to tylko niektóre aspekty, które pozytywnie wpisały się w moje doświadczenie praktyk w PPA, a które tak mocno zaowocowały już po powrocie do Polski m. in. z innymi praktykantkami PPA założyłam Instytut Społecznych Działań Międzykulturowych w Warszawie, a we wrześniu 2011 r., zainspirowana projektami na rzecz pomocy innym ludziom w PPA, podjęłam studia psychologiczne w Poznaniu :) Myślę, że pobyt w Londynie był przełomowym momentem w moim życiu i dlatego tym bardziej polecam PPA jako miejsce pełne pozytywnej energii i chęci działania, inspirujące i jakże potrzebne w środowisku polonijnym w Wielkiej Brytanii.’”

 Agata – praktykantka w PPA w okresie kwiecień – czerwiec 2011

„Kiedy znajomi pytają mnie o to, co wyniosłam z przebytych w PPA praktyk, z uśmiechem stwierdzam, że nową siebie. Szczerze mówiąc, nie spodziewałam się, że spotkani tam Ludzie tak bardzo wpłyną na moją przyszłość. Oto zainspirowana ich poczynaniami, zarażona zapałem i pełna podziwu ich determinacji sama postanowiłam założyć własną firmę. To Oni w chwilach, gdy było mi naprawdę ciężko podczas pierwszego tak długiego pobytu za granicą ze zrozumieniem zawsze znajdywali dla mnie czas służąc wsparciem i radą, a na moje potyczki reagowali z poczuciem humoru. Pomogli mi uwierzyć w siebie i rozwinąć skrzydła, będąc moją londyńską rodziną. Zdawałoby się, że PPA działa na rzecz Polonii – w rzeczywistości jednak sądzę, że spektrum ich pozytywnych oddziaływań sięga o wiele dalej – do serca każdego mającego z nimi styczność. To taki  wirus pozytywnej energii :)

Myślę, że nie przesadzę stwierdzając, że PPA zawdzięczam najpiękniejsze 3 miesiące mojego życia!”

************************************************************************