Bieżące szkolenia

Narzędzia Analizy Transakcyjnej w kontekście edukacyjnym
Praca w świecie edukacji charakteryzuje się określonym zestawem trudności i wyzwań. Nauczyciele, psychologowie oraz terapeuci muszą spełnić oczekiwania uczniów lub studentów, a także sprostać wymaganiom organów nadzorczych oraz instytucji kontroli. Ponadto każdy oddany pracownik oświaty nakłada na siebie poczucie osobistej odpowiedzialności w roli edukatora. Złożenie tych czynników wymaga przede wszystkim umiejętności zauważenia specyfiki sytuacji na poziomie psychologicznym.

Celem proponowanych warsztatów jest przedstawienie podstawowych założeń i koncepcji Analizy Transakcyjnej w świetle szeroko rozumianej pracy edukacyjnej. Zajęcia są głównie skierowane do psychologów, pedagogów oraz terapeutów, aby zwiększyć ich zrozumienie procesów psychologicznych zachodzących w systemie edukacyjnym. Uczestnicy uzyskają szersze zrozumienie koncepcji Stanów Ja, użycia kontraktów psychologicznych, a także teorii mocnych stron jako pozytywnych aspektów scenariusza życiowego. Skoncetrujemy się także na zjawiskach przeniesieniowych odnośnie kontekstu pracy jak również kulturze oraz dynamice grupowej w świecie edukacji. Zajęcia będą prowadzone metodą warsztatową i prowadzący zaprasza uczestników do głębszej refleksji nad pracą dydaktyczną i terapeutczyną.

Piotr Jusik: nauczyciel, coach, trener i terapeuta. Jego podróż do psychologicznego warsztatu pracy zaczęła się nietypowo: studiami z zakresu Biotechnologii w Polsce kontynuowanymi w Wielkiej Brytanii oraz Francji. Zdobyty dyplom, specjalizacja nauczycielska oraz znajomość języków obcych zaowocowały praca nauczyciela biologii w szkole międzynarodowej w Polsce. Kolejne doświadczenia zawodowe zdobywał w Londynie, gdzie podjął pracę z trudną młodzieżą oraz dziećmi z zaburzeniami emocjonalnymi. Zainspirowany środowiskiem pracy rozpoczął studia z Analizy Transakcyjnej w Oksfordzie uzyskując Dyplom Transactional Analysis Counselling People Practitioner oraz akredytację Institute of Leadership and Management jako coach. Swój staż terapeutyczny odbył na London Metropolitan University, aby pogłębić swoje zrozumienie procesów rozwoju na różnych szczeblach edukacji. Doświadczenia szkoleniowe gromadził w Wielkiej Brytanii, Polsce, Meksyku i na Ukrainie. Obecnie rozwija własny gabinet coachingu i terapii, a także prowadzi warsztaty rozwojowe z wykorzystaniem konstruktów Analizy Transakcyjnej.
Piotr interesuje się podróżami, obcymi językami, jazdą na rowerze oraz dobrym jedzeniem. Jego pasją jest rozwój osobisty oraz inspirujące konwersacje z przyjaciółmi z różnych stron świata.

25 kwietnia 10.00 – 16.00
Adres: POSK, Sala Multimedialna (4 piętro, naprzeciwko restauracji), 238-246 King Street, Hammersmith, London, W6 0RF.

 

Wstęp do terapii ericksonowskiej. Sposoby wykorzystania komunikacji niedyrektywnej.
„Najlepszy czas mam jeszcze przed sobą” Milton Erickson
Terapia eriksonowska to podejście skoncentrowane na poszukiwaniu zasobów i potem twórczym ich wykorzystaniu w celu znalezienia rozwiązania. Jednym z podstawowych założeń tej metody jest to, że pacjenci/klienci mają wszystkie potrzebne możliwości do poradzenia sobie z trudną dla nich sytuacją . Zasoby pacjenta to różne doświadczenia (również te trudne) które mogą mu pomóc w trakcie terapii. Milton Erickson na którym wzorują się terapeuci ericksonowscy był lekarzem, psychiatrą, hipnoterapeutą ale też człowiekiem który przez prawie całe życie borykał się z chorobą, bólem, pod koniec życia jeżdził na wózku a jednak cały czas uczył, leczył i patrzył z optymizmem w przyszłość.

Na szkoleniu:
– poznacie historię Miltona Ericksona oraz terapii ericksonowskiej.
– poznacie sposoby pracy z pacjentem – użycie metafor, budowanie i wykorzystanie transu, poszukiwanie zasobów, diagnozę pacjenta na wymiarach transowych.

Sposoby te są przydatne w pracy terapeutycznej ale również w pracy coacha i dla wszystkich osób które chcą rozwinąć swoje zdolności komunikacyjne oraz lepiej zrozumieć samego siebie.

Katarzyna Zaborska – psycholog, doktor nauk humanistycznych. Terapeuta Ericksonowski, w ramach terapii Ericksonowskiej szkoliła się między innymi w Polskim Instytucie Ericksonowskim oraz skończyła zaawansowane szkolenie w M.H.Erickson Foundation, (Phoenix,USA). Uczyła się między innymi u takich nauczycieli jak: Krzysztof Klajs, Katarzyna Szymańska, Camillo Loriedo, Norma i Phill Barretta, Jeff Zeig i Brent Geary. Prowadzi szkolenia z zakresu terapii ericksonowskiej (wstęp do terapii ericksonowskiej, zasoby, kontrakt terapeutyczny, autohipnoza, ericksonowska terapia rodzin, praca z rodziną z dzieckiem z ADHD) oraz grupy rozwojowe dla kobiet i treningi odchudzania. Jest członkiem założycielem Towarzystwa Integracji Psychoterapii w Warszawie, jednym z współautorów podręcznika „Psychoterpia” pod redakcjią Lidii Grzesiuk. Ma prywatną praktykę w Brighton gdzie zajmuje się terapią rodzinną i indywidualną.
19 kwietnia 2015 godz 11.00-18.00

Adres: POSK, Sala Multimedialna (4 piętro, naprzeciwko restauracji), 238-246 King Street, Hammersmith, London, W6 0RF.

Patologiczny perfekcjonizm. Keep calm and take it easy! 

16 marca 2014, 11.00 – 16.30

Jesteś osobą, która wysoko stawia sobie poprzeczkę i wszystko czego się podejmie zamienia w sukces? Starasz się być najlepszym studentem, przykładnym pracownikiem, świetnym rodzicem, perfekcyjna panią domu i do tego ćwiczysz trzy razy w tygodniu? 
Wyznajesz zasadę, że lepsze jest wrogiem dobrego i zawsze widzisz coś, co można poprawić?
Uważaj! Jesteś w szponach perfekcjonizmu. Jeśli często czujesz się zestresowany/ -a, trudno jest Ci się zrelaksować, a jeszcze trudniej wybaczyć popełnione błędy – być może Twój perfekcjonizm jest patologiczny.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czym jest patologiczny perfekcjonizm, co go powoduje, do jakich prowadzi zaburzeń i jak w konsekwencji się je leczy – zapraszamy Cię na najbliższy warsztat!

Keep calm and take it easy!

Cele warsztatu:
- Zapoznanie uczestników z koncepcją patologicznego perfekcjonizmu.
- Diagnoza i leczenie perfekcjonizmu w zaburzeniach takich jak: zaburzenia jedzenia, depresja, zanurzenie obsesyjno – kompulsywne.
- Diagnoza i strategie pracy z nadmiernym samokrytycyzmem i obwinianiem się w zaburzeniach osobowości.

Dzięki warsztatowi uczestnicy:
- Poszerzą wiedzę o poznawczo-behawioralną analizę perfekcjonizmu klinicznego.
- Przećwiczą nowe strategie radzenia sobie z patologicznym perfekcjonizmem.

 

Prowadząca: 

Marta Foina – psycholog kliniczny, współprowadzi grupę terapeutyczną osób z problemem alkoholowym w HAGA with you in recovery, a także pracuje z osobami z trudnościami w uczeniu.

Kiedy i gdzie?

16 marca 2014, 11.00 – 16.30

Sala wykładowa PUNO, POSK, III piętro

238 King Street, W6 0RF Londyn

Najbliższa stacja metra: Ravenscourt Park.

 

Bardzo prosimy o punktualność! Prowadzący może czekać na Was maksymalnie 15 minut, po tym czasie spóźnialscy nie będą wpuszczani na warsztat.

Rezerwacja miejsca na warsztacie w wysokości 5 funtów będzie zwracana w ciągu 7 dni od zakończenia warsztatu. Jeśli z jakichś powodów nie możecie wziąć udziału w warsztacie prosimy o poinformowanie nas o tym najdalej na dwa dni przed planowanym warsztatem (szkolenia.wewn@polishpsychologists.org). W przypadku braku poinformowania nas z wyprzedzeniem o nieobecności depozyt przechodzi na rzecz PPA.

Wstęp do psychodynamicznej terapii par

29 marca 2014, 11.00 – 17.00

 

Szkolenie jest skierowane do osób, ktore są psychologami lub zajmują się profesjonalną pomocą psychologiczną lub też są w trakcie szkolenia terapeutycznego i są zainteresowane zapoznaniem sią z nowymi modelami pracy terapeutycznej.

Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z technikami i pojęciami używanymi w psychodynamicznej terapii par. Przedstawione zostaną również inne formy terapii par. Zaprezentowane zostaną glówne założenia terapii psychodynamiczej oraz badania nad jej skutecznością. Materiał będzie zilustrowany studami przypadków zaczerpniętymi z filmów, literatury oraz pracy klinicznej.

Prowadząca: 

Sylwia Ashley – Kot - psycholog, psychoterapeuta par i rodzin. Członek British Psychological Society oraz British Association for Counsellors and Psychotherapists.

Kiedy i gdzie? 

29 marca 2014, 11.00 – 17.00

Sala multimedialna PON, POSK, IV piętro.

238 King Street
London
W6 0RF
Najbliższa stacja metra Ravenscourt Park (District line).

Warsztat przeznaczony jest tylko dla członków / -iń PPA.

Rezerwacja miejsca na warsztacie w wysokości 5 funtów będzie zwracana w ciągu 7 dni od zakończenia warsztatu. Jeśli z jakichś powodów nie mogą Państwo wziąć udziału w warsztacie prosimy o poinformowanie nas najdalej na dwa dni przed planowanym warsztatem. W przypadku braku poinformowania nas o nieobecności z wyprzedzeniem depozyt nie będzie zwracany.

ABC Interwencji Kryzysowej Współ & Uzależnienie

Kryzys rodziny

 Niedziela, 20 października 2013

Czy wiesz, że osoby współuzależnione najczęściej porzucają swoich partnerów dopiero, gdy podejmują oni leczenie? Wydawać by się mogło, że wraz z rozpoczęciem terapii kończy się kryzys. Niestety, na happy end trzeba będzie jeszcze poczekać, a tymczasem zaczyna się prawdziwa walka o przetrwania, ale także o … władzę w rodzinie.

Na szkoleniu:

* Dowiecie się, czym jest ”złota doba” w zespole abstynencyjnym i jak ją wykorzystać, żeby uzyskać zobowiązanie do leczenia

* Nauczycie się, jak nawiązać kontakt z uzależnioną osobą w kryzysie.

* Poznacie specyfikę wywiadu z osobą współuzależnioną– nauczycie się, o co pytać i jak, aby ocenić natężenie kryzysu.

* Ocenicie swoją postawę wobec problemu uzależnienia.

* Zweryfikujecie swoją wiedzę o współuzależnieniu.

Prowadząca:
Agnieszka M. Zieleniec - 
absolwentka Psychologii Stosowanej Uniwerystetu Jagiellońskiego w Krakowie (MSpec.Interwencja Kryzysowa) oraz SCCP Surrey College of Clinical Hypnotherapy and Psychotherapy. Doświadczenia pracy z ludźmi w kryzysie zbierała m.in. w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Myślenicach oraz w Eleuterii Ośrodku Leczenia Uzależnień w Warszawie. Od 2010 mieszka w UK, obecnie w Londynie. Prowadzi własną praktykę, w tym terapie krótkoterminowe dla osób w kryzysie. WPPA od roku, współpracuje z Działem Komunikacji, a od niedawna pełni funkcję Koordynatora Szkoleń Zewnętrznych.

Więcej www.healaga.com

 

Zagadnienia poruszane na warsztacie: 

1. Charakterystyka współuzależnienia.

2. Model interwencji kryzysowej w kryzysie związanym z uzależnieniem członka rodziny.

3. Ocena natężenia kryzysu rodziny.

4. Ocena sposobu funkcjonowania klienta w kryzysie.

5. ”Złota doba” – budowanie kontaktu z klientem w zespole abstynencyjnym.

6. Działanie krótkoterminowe w interwencji kryzysowej.

ABC Interwencji Kryzysowej  Samobójstwo i Śmierć

Szkolenie adresowane jest do psychologów, nauczycieli, pedagogów szkolnych, pracowników pomocy społecznej oraz studentów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę oraz zdobyć umiejętności dotyczące prowadzenia interwencji kryzysowej.

Na szkoleniu:
 * Dowiecie się jak działa Interwencja Kryzysowa.
 * Nauczycie się, jak nawiązać kontakt z osobą w kryzysie (zagrożoną samobójstwem lub  przeżywającą wstrząs po śmierci bliskiej osoby).
 * Ocenicie swoje predyspozycje jako interwenta kryzysowego.
 * Poznacie specyfikę wywiadu z osobą w kryzysie – nauczycie się, o co pytać i jak, aby ocenić natężenie kryzysu.
Prowadząca:
Agnieszka Zieleniec - 
absolwentka Psychologii Stosowanej Uniwerystetu Jagiellońskiego w Krakowie (MSpec.Interwencja Kryzysowa) oraz SCCP Surrey College of Clinical Hypnotherapy and Psychotherapy. Doświadczenia pracy z ludźmi w kryzysie zbierała m.in. w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Myślenicach oraz w Eleuterii Ośrodku Leczenia Uzależnień w Warszawie. Od 2010 mieszka w UK, obecnie w Londynie. Prowadzi własną praktykę, w tym terapie krótkoterminowe dla osób w kryzysie.
Zagadnienia poruszane na warsztacie: 
1. Definicje i charakterystyka kryzysu.
2. Sześcioetapowy model interwencji kryzysowej.
3. Podstawowe umiejętności i cechy osób prowadzących interwencję kryzysową.
4. Ocena natężenia kryzysu w interwencji kryzysowej.
5. Ocena sposobu funkcjonowania klienta w interwencji kryzysowej.
6. Budowanie kontaktu z klientem w interwencji kryzysowej.
7. Działanie w interwencji kryzysowej. Różnice między interwencja kryzysową a poradnictwem długoterminowym.
8. Podstawowe reguły prowadzenia interwencji dla osób zagrożonych samobójstwem.
9. Podstawowe reguły prowadzenia interwencji dla osób przeżywających kryzys związany ze śmiercią bliskiej osoby.
Zapisy:

http://interwencjakryzysowa.eventbrite.com/

Osoby, które zapisały się na warsztat organizowany przez PPA i dwukrotnie nie przyszły bez uprzedniego poinformowania nas, nie będą mogły wziąć udziału w dwóch kolejnych warsztatach organizowanych przez PPA.

KOORDYNATOR III

Niedziela, 21 kwietnia 2013

Godzina: 12:00 – 16:00

Każdy projekt powinien mieć budżet! Trudno oceniać rentowność projektu nie tworząc dla niego budżetu a jeszcze trudniej szukać na niego pieniędzy/ funduszy, jeśli nie mamy twardych danych finansowych. Podczas pierwszej części warsztatu zajmiemy się tworzeniem budżetu projektu. Mamy projekt i pracujemy w nim a co się dzieje jak projekt się kończy? Warto przeprowadzić jego ewaluację, bo bez niej, nie wiemy dokąd doszliśmy w projekcie. O tym jak ją przygotować i przeprowadzić zajmiemy się w drugiej części szkolenia.


Miejsce: 

Pub Hoop & Toy,  Function Room, I piętro, 34 Thurloe place, SW7 2HQ London,

Zapisy: http://koordynatorzy3.eventbrite.com/

Najbliższa stacja metra: South Kensington

Pub otwierany jest o godzinie 12:00, więc jeśli przyjdziecie a drzwi będą jeszcze zamknięte, bardzo proszę pukajcie głośno, aż ktoś otworzy.

Bardzo prosimy o puktualność! Prowadząca może czekać na Was maksymalnie 15 minut, po tym czasie spóźnialscy nie będą wpuszczani na warsztat.

Prowadząca: Anna Jurek

Osoby, które dwukrotnie zapisały się na warsztat organizowany przez PPA i nie przyszły bez uprzedniego poinformowania nas nie będą mogły wziąć udziału w dwóch kolejnych warsztatch organizowanych przez PPA.

 

O czym litery do nas rozmawiają?  Trening twórczości inspirowany komunikacją wizualną

23 marca 2013, godzina 12.00-17.00 

Czy jestem twórczy/a? Czy coś ogranicza moją twórczość? Jak zamienić rutynę w ciekawe rozwiązania?

Na naszych warsztatach nauczysz się jak rozwijać ciekawość świata. Przekonasz się również, czy można zrozumieć sztukę i do czego przydaje się komunikacja wizualna. Nasze warsztaty rozwijają sprawności poznawcze, ułatwiają pełniejszy wgląd w siebie, dostrzeganie kreatywnych rozwiązań oraz motywują do działania i wzmacniają pewności siebie.

Miejsce: Function Room, 1 floor, Pub Hoop & Toy, 34 Thurloe Place, London SW7 2HQ

Zapisy: http://treningtworczosci.eventbrite.com/

Warsztaty są bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona.

 Nowości:

*teoretyczne: wprowadzenie tłumaczące czym jest komunikacja wizualna i rodzaje krojów pisma;

*praktyczne: seria ćwiczeń rozwijających twórcze myślenie, odświeżonych literowym anturażem;

 Tematy ćwiczeń:

1. Zabawa wieloznacznością – jak używać starych słów w nowy sposób

2. Fonty są jak kapelusze – jak je dopasować do okazji

3. Drabina znaczeń – jak rozpoznawać i tworzyć hierarchię informacji

Warsztaty poprowadzą: PULP STUDIO Monika Waraxa, Kuba Budzyński. Artyści wizualni, graficy. Od 2007 roku realizują i współtworzą autorski program treningów i warsztatów twórczości oraz edukacji wizualnej. Jako twórcy realizują projekty artystyczne angażujące odbiorców.

Serdecznie zapraszamy!

Warsztat antydyskryminacyjny warsztat dla członków/ członkiń PPA

24 marca 2013
godz. 12.00 – 18.00

Warsztaty antydyskryminacyjne to program dla osób zainteresowanych problematyką równości, praw człowieka, przeciwdziałania dyskryminacji.

Miejsce: Hoop & Toy, South Kensington, 34 Thurloe Pllace, SW7 2HQ London

Zapisy: http://warsztatantydyskryminacyjny.eventbrite.com/

Warsztaty są bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona

 Cele warsztatu:

  • Poznanie mechanizmów i zdobycie podstawowych informacji na temat uprzedzeń oraz stereotypów ze względu na płeć; kolor skóry, nację, niepełnosprawność, wiek, orientację psychoseksualną;
  • Dowiedzenie się czym jest kategoria gender;
  • Zastanowienie się nad własnymi wyobrażeniami i przekonaniami na temat kobiet i mężczyzn, kobiecości i męskości oraz innych ról w naszej kulturze;
  • Oswajanie z innością, przełamanie tabu związanego z mówieniem o różnicach między ludźmi przy uwrażliwianiu na stereotypizację i dyskryminowanie.
  • Nauczenie się reagowania na przejawy dyskryminacji.

W programie warsztatu m.in.:

  1. Zagadnienie normy w kulturze.
  2. Co to jest stereotyp i jak powstaje? Jakie są jego rodzaje.
  3. Czym różni się stereotyp od dyskryminacji?
  4. Czy można żyć bez stereotypów?
  5. Jak użyć tej wiedzy?

Prowadząca: Ania Jurek -  psycholożka międzykulturowa, trenerka antydyskryminacyjna i wrażliwości kulturowej. Absolwentka Psychologii Stosowanej UJ i Uniwersytetu Brunel w Londynie. Dyrektorka ds. Rozwoju w Polish Psychologist’s Association. Zajmuje się projektami edukacyjnymi i rozwojowymi, również dla polskiej społeczności w Londynie.

Serdecznie zapraszamy!