Poprzednie kadencje rady PPA

Rada 2017- 2018

M.WieliczkoDR MONIKA WIELICZKO – vice Chair
Doktor Psychologii Klinicznej, researcher i członkini PPA od 2010 roku. Po ukończeniu studiów magisterskich na Uniwersytecie Łódzkim w 2010 roku przeniosła się na Wyspy, gdzie zaczęła studia z metod badawczych na University of Sheffield. Zaraz po tym ukończyła kurs CBT na Manchester University, podczas którego zaczęła pracę jako Psychological Wellbeing Practitioner w NHS. Ukończyła doktorat z psychologii klinicznej na Canterbury Christ Church University. Na co dzień pracuje w NHS z osobami z zaburzeniami osobowości, PTSD oraz traumą. Specjalizuje się w pracy z dorosłymi, wykorzystując podejścia psychodynamiczne oraz mentalization-based treatment. Monika zaczęła swoją działalność w PPA od projektu Dyżurów Telefonicznych. Po przeprowadzce z północy Anglii do Londynu, zaangażowała się w prace nad projektami konsultacji psychologicznych. Początkowo jako zastępca dyrektora do spraw konsultacji, a w 2016 roku przejęła pozycję dyrektora. Monika współpracuje również z działem szkoleń wewnętrznych wspierając rozwój wolontariuszy. Oprócz pracy terapeutycznej, Monika jest równie silnie zaangażowana w badania psychologiczne metodami ilościowymi. W swojej pracy badawczej interesuje się wykorzystaniem substancji psychodelicznych, takich jak MDMA, w leczeniu zaburzeń psychicznych, jak również psychologią pozytywną i spektrum autyzmu. Jest zaangażowana w pierwsze badania kliniczne w UK nad wykorzystaniem MDMA w psychoterapii osób z zaburzeniami PTSD i traumą. Jej pasją są ludzie i podróże w głąb siebie oraz szukanie piękna w innych.

 Rada PPA kadencja 2016/2017

Basia GieniuszBarbara Gieniusz Jones – Chair

Skończyła psychologię na Uniwersytecie Warszawskim ze specjalizacją psychoterapia. Od 2006, kiedy Basia przyjechałado Londynu, dołączyła do PPA działając początkowo jako wolontariusz, potem koordynując projekt dyżurów, prowadzi superwizje a obecnie jest dyrektorem do spraw konsultacji. W Anglii Basia ukończyła doktorat z psychologii klinicznej na Salomons (filia Uniwersytetu w Canterbury). Basia ma szerokiedoświadczenie w pracy klinicznej z dorosłymi a obecnie pracuje z rodzinami i z dziećmi z zaburzeniami rozwojowymi w zachodnim Londynie. Poza psychologią Basia wspiera biznes rodzinny związany z doradztwem dietetycznym, interesuje się tańcem oraz teatrem.

 

E.GontarczykElżbieta Gontarczyk – Treasurer

Jestem psychologiem i psychoterapeutą z ponad 20-letnim stażem klinicznym, które zdobyłam w Polsce i w UK. Swoje profesjonalne doświadczenia rozwijałam między innymi: w Instytucie Matki i Dziecka,w szpitalu kardiologicznym i w poradni psychoterapeutycznej oraz Psychoterapeutycznym Oddziale Psychiatrycznym; pracując pod superwizją certyfikowanych superwizorów Krakowskiej Kliniki Psychiatrycznej. Obecnie pracuje dla Mind oraz w ramach prywatnej praktyki.
Ukończyłam studia magisterskie w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, studia podyplomowe w zakresie systemowej terapii rodzin organizowane przez Naukową Sekcję Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, następnie podyplomowe szkolenie w psychoterapii psychodynamicznej przeprowadzone przez Katedrę Psychiatrii Szkoły Medycznej U J oraz studia pomagisterskie w terapii poznawczo-behawioralnej w University of East Anglia. Jestem członkiem British Psychological Society.

Monika DecMonika Dec – Secretary

Z wykształcenia filozof, pedagog, dyplomowana counsellor/ psychoterapeutka integratywna, a od października 2015 doktorantka PUNO. Zanim przyjechała do Londynu,doświadczenie w pracy z ludźmi zdobywała w Niemczech, USA, we Włoszech i w Polsce. W Londynie zajmuje się praca socjalna z rożnymi grupami społecznymi od prawie 12 lat. Od ponad 5 lat zawodowo zajmuje się pomaganiem ludziom cierpiącym na zaburzenia psychiczne (schizofrenie, depresje, zaburzenia lekowe, zaburzenia osobowości etc.) w ich drodze dopełniejszego i bardziej niezależnego życia.

 

 

 

RADA POLISH PSYCHOLOGISTS’ ASSOCIATION  KADENCJA XI 2014 – III 2015

Portret-Aga-Zieleniec-1AGNIESZKA M. ZIELENIEC

Psycholożka, terapeutka, trenerka umiejętności miękkich. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i SCCP Surrey College. Obecnie studiuje executive coaching w londyńskim Tavistock & Portman NHS. Doświadczenie zdobywała m.in w Szpitalu Babińskiego w Krakowie i w warszawskiej Eleuterii. Od czasu przeprowadzki do Anglii w 2010 roku prowadzi prywatną praktykę psychologiczną, zajmuje się również coachingiem organizacyjnym. Jej zawodowe zainteresowania koncentrują się wokół myśli psychodynamiczej, analizy transakcyjnej i psychologii biznesu.

Do PPA dołączyła w 2012 roku, najpierw jako admin strony internetowej, później Koordynator Szkoleń Zewnętrznych, następnie już jako członek zarządu PPA – Dyrektor d/s Rozwoju. Jest pomysłodawczynią serii warsztatów umiejętności miękkich Psychosurvival dla dorosłych i dla młodzieży. Z ramienia PPA koordynuje międzynarodowy projekt Erasmusa, który ma na celu stworzenie nowoczesnego narzędzia do badania predyspozycji zawodowych.

Agnieszka jest nie tylko psycholożką. W 1997 ukończyła romanistykę na AP i podyplomowe studia JPjO na UJ w Krakowie. Jest współautorką serii podręczników do nauki języka polskiego dla cudzoziemców, programów komputerowych, testów certyfikacyjnych oraz książek dla dzieci. Pisanie to jej druga pasja, trzecią zaś jest renowacja starych mebli. Zdzieranie zniszczonych, zaschniętych warstw politury i docieranie do zdrowego drewna bardzo przypomina pracę terapeutyczną – oba zadania żmudne i wymagające wiele wysiłku

 

Agnieszka-Leczkowska-2-smallAGNIESZKA LECZKOWSKA

Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Przyjechała do Anglii w grudniu 2006-go roku. Przez pierwsze lata pobytu na wyspie mieszkała oraz pracowała w zielonym regionie na zachód od Londynu. W roku 2009 przeprowadziła się na stałe do stolicy gdzie pracuje dla jednej z instytucji europejskich.

W 2009 roku przyłączyła do PPA, a od 2010 roku należy do British Psychological Society (BPS). Ostatnio dołączyła też do grona członków Polish Professionals in London (PPL).

W zarządzie PPA zasiada od czerwca 2013 roku gdzie pełni funkcję Dyrektor do spraw Finansów. Wspólnie z resztą zespołu pracuje nad usprawnieniem procesów finansowych oraz wdrożeniem efektywnych zasad kontroli wydatków.

W wolnym czasie stara się jak najwięcej podróżować, wyznajac zasadę, że chwilowe oderwanie od szarej codzienności i styczność z odmiennymi kulturami pozwala spojrzeć na wiele spraw z innej perspektywy. Podróżowanie pozwala jej także odkryć siebie na nowo. Lepiej zrozumieć własne ograniczenia i słabości, ale też ujawnić nowe obszary zdolności i kreatywności, ale rezultat może przejść nasze najśmielsze oczekiwania.

GOSIAMAŁGORZATA WOJCIECHOWSKA

W Zarządzie PPA od 2012 zajmuje się działem HR, updatowaniem bazy danych, procesem DBS, korespondencja z członkami organizacji oraz rekrutowaniem nowych members PPA. Jest również koordynatorem praktyk studenckich w ramach programu Sokrates – Erasmus.
W 1999 roku miesiąc po obronie pracy magisterskiej kupiła bilet do Londynu, by podszlifować język angielski. Po roku pobytu zdecydowała się zostać na kolejny rok, potem na kolejny, i na kolejny. W sumie uzbierało się 15 lat. Swoja prace zaczynała jako Nursery Nurse ale gdy przedszkole spaliło się otrzymała propozycje pracy jako Childcare Assistant. W międzyczasie podejmowała różne kursy i wolontariaty (pracując full time) z nadzieja ze pewnego dnia zmieni swoja karierę i dostanie się do działu HR. W czasie trwania jednej z prac wolontaryjnych otrzymała propozycje pracy jako Office Assistant. Pomogły jej w tym przebyte kursy a zwłaszcza kurs CIPD (TVU Reading). Jest na dobrej drodze do sukcesu.

 

RADA POLISH PSYCHOLOGISTS’ ASSOCIATION  KADENCJA III – XI 2014

 

Katarzyna StefanickaKATARZYNA STEFANICKA

Współzałożycielka i superwizor kliniczny Polish Psychogists’ Association oraz akredytowany psycholog Brytyjskiego Towarzystwa Psychologicznego. Magister Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego, absolwentka Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego, Doktor Psychologii -City University. Psychoanaliza jest dla Katarzyny główną inspiracją w jej pracy naukowej, klinicznej i artystycznej. W swojej pracy doktorskiej zastosowała teorię psychoanalityczną Lacana do budowy jakościowej metody badań nad dyskursem społeczności terapeutycznych. Praca ta wynikała z
jej zainteresowania tematem relacji pomiędzy partycypacją społeczną a psychoterapią oraz,w szerszym zakresie, pomiędzy językiem a strukturami środowisk ludzkich. Katarzyna posiada wieloletnie doświadczenie w pracy klinicznej w sektorze społecznym, w NHS na oddziale zaburzeń osobowości oraz w praktyce prywatnej, gdzie zajmuje się problemami takimi jak zaburzenia lękowe, depresyjne i uzależnienia. W wolnym czasie pisze poezję.

Jej strategią na przyszłość organizacji kieruje pytanie: Jak badać PPA?

 

Monika BoderaMONIKA BODERA

Absolwentka Filologii Polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim, kobieta w biznesie w Wielkiej Brytanii. Specjalność: kreowanie niszy dla indywidualnego przekazu, zarówno w biznesie jak i inicjatywach społecznych, nowe wyzwania. Karierę zawodową rozpoczęła w 2000 roku od współpracy z firmą konsultacyjną dla wspierania kadry menadżerskiej w międzynarodowym środowisku – praca u podstaw jako asystentka dyrektorki, ale też i konsultant kultury polskiej. Krótka przygoda z londyńskim City w firmie pośrednictwa pracy zakończona w momencie rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej w 2005 roku. Obecnie właścicielka portalu do badań polskiej emigracji w Wielkiej Brytanii oraz dyrektorka firmy badawczo – konsultingowej, Polarity UK. Aktywnie zaangażowana w życie polskiej społeczności za granicami kraju (w komitecie organizacyjnym żałoby narodowej na Trafalgar Square, wystawa Business and Arts promująca polski sukces, publikacje badań społecznych i rynkowych, założycielka portalu łączącego polską emigrację na świecie www.polarityinternational.com

Pasja: ciekawość świata i ludzi, wywiady z interesującymi jednostkami, film, literatura, sztuka, podróże.

 

lentonAGNIESZKA LENTON

Psycholog zarządzania i organizacji, Prezes PPA Współzałożycielka Polish Psychologists’ Association (Club). Absolwentka psychologii zarządzania na Uniwersytecie Wrocławskim, krakowskiej Szkoły Trenerów Matrik, oraz studiów podyplomowych na London Metropolitan University w zakresie HR Development. Obecnie pracuje jako Learning & Development Manager w sektorze publicznym. W ramach prywatnej praktyki prowadzi szkolenia oraz indywidualny career coaching. Posiada szerokie doświadczenie w obszarze Human Resources, Learning & Development oraz Recruitment nabyte podczas pracy zarówno w Polsce jak i UK. Członek Chartered Institute of Personnel & Development (MCIPD) oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

 

Renata BoguśRENATA BOGUŚ

 

RADA POLISH PSYCHOLOGISTS’ ASSOCIATION  KADENCJA 2013/2014

 

AnnaLichota_007-2ANIA LICHOTA 


W 1996 roku wyjechala z Polski z jedna torba, autobusem do Londynu na studia.
Od tego czasu mieszkała w 9 krajach Europy, pracowała w 17 krajach świata na
wyższych stanowiskach zarządzania; zdobyła Koronę Ziemi – najwyższy szczyt
na każdym kontynencie, napisała książkę; wybudowała szkole w Nepalu dla 226
dzieci, jest prezesem Polskiego Stowarzyszenia Psychologow w Londynie, ma
własną fundację; dostała tytuł Kobiety Roku w Londynie oraz nagrodę prezesa
UBS w kategorii inspiracyjnego przywództwa; wielokrotnie wypowiadała sie w
mediach polskich i brytyjskich; jest podwójnym magistrem, posiada tytuł MBA
oraz doktorat z Przywództwa Międzynarodowego.

Po dokonaniu wielowątkowej samo-transformacji obecnie jest coachem
najwyższego szczebla zarządzania, inspiracyjnym mówcą, prowadzi warsztaty i
szkolenia z rozwoju przywództwa i rozwoju osobowego.

 

Katarzyna StefanickaKATARZYNA STEFANICKA

Współzałożycielka i superwizor kliniczny Polish Psychogists’ Association oraz akredytowany psycholog Brytyjskiego Towarzystwa Psychologicznego. Magister Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego, absolwentka Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego, Doktor Psychologii -City University. Psychoanaliza jest dla Katarzyny główną inspiracją w jej pracy naukowej, klinicznej i artystycznej. W swojej pracy doktorskiej zastosowała teorię psychoanalityczną Lacana do budowy jakościowej metody badań nad dyskursem społeczności terapeutycznych. Praca ta wynikała z
jej zainteresowania tematem relacji pomiędzy partycypacją społeczną a psychoterapią oraz,w szerszym zakresie, pomiędzy językiem a strukturami środowisk ludzkich. Katarzyna posiada wieloletnie doświadczenie w pracy klinicznej w sektorze społecznym, w NHS na oddziale zaburzeń osobowości oraz w praktyce prywatnej, gdzie zajmuje się problemami takimi jak zaburzenia lękowe, depresyjne i uzależnienia. W wolnym czasie pisze poezję.

Jej strategią na przyszłość organizacji kieruje pytanie: Jak badać PPA?

 

Monika BoderaMONIKA BODERA

Absolwentka Filologii Polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim, kobieta w biznesie w Wielkiej Brytanii. Specjalność: kreowanie niszy dla indywidualnego przekazu, zarówno w biznesie jak i inicjatywach społecznych, nowe wyzwania. Karierę zawodową rozpoczęła w 2000 roku od współpracy z firmą konsultacyjną dla wspierania kadry menadżerskiej w międzynarodowym środowisku – praca u podstaw jako asystentka dyrektorki, ale też i konsultant kultury polskiej. Krótka przygoda z londyńskim City w firmie pośrednictwa pracy zakończona w momencie rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej w 2005 roku. Obecnie właścicielka portalu do badań polskiej emigracji w Wielkiej Brytanii oraz dyrektorka firmy badawczo – konsultingowej, Polarity UK. Aktywnie zaangażowana w życie polskiej społeczności za granicami kraju (w komitecie organizacyjnym żałoby narodowej na Trafalgar Square, wystawa Business and Arts promująca polski sukces, publikacje badań społecznych i rynkowych, założycielka portalu łączącego polską emigrację na świecie www.polarityinternational.com

Pasja: ciekawość świata i ludzi, wywiady z interesującymi jednostkami, film, literatura, sztuka, podróże.

 

RADA POLISH PSYCHOLOGISTS’ ASSOCIATION  KADENCJA 2012/2013

 

AnnaLichota_scaledANIA LICHOTA 


W 1996 roku wyjechala z Polski z jedna torba, autobusem do Londynu na studia.
Od tego czasu mieszkała w 9 krajach Europy, pracowała w 17 krajach świata na
wyższych stanowiskach zarządzania; zdobyła Koronę Ziemi – najwyższy szczyt na każdym kontynencie, napisała książkę; wybudowała szkole w Nepalu dla 226 dzieci, jest prezesem Polskiego Stowarzyszenia Psychologow w Londynie, ma własną fundację; dostała tytuł Kobiety Roku w Londynie oraz nagrodę prezesa UBS w kategorii inspiracyjnego przywództwa; wielokrotnie wypowiadała sie w
mediach polskich i brytyjskich; jest podwójnym magistrem, posiada tytuł MBA
oraz doktorat z Przywództwa Międzynarodowego.

Po dokonaniu wielowątkowej samo-transformacji obecnie jest coachem
najwyższego szczebla zarządzania, inspiracyjnym mówcą, prowadzi warsztaty i
szkolenia z rozwoju przywództwa i rozwoju osobowego.

 

katarzyna stefanickaKATARZYNA STEFANICKA

Współzałożycielka i superwizor kliniczny Polish Psychogists’ Association oraz akredytowany psycholog Brytyjskiego Towarzystwa Psychologicznego. Magister Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego, absolwentka Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego, Doktor Psychologii -City University. Psychoanaliza jest dla Katarzyny główną inspiracją w jej pracy naukowej, klinicznej i artystycznej. W swojej pracy doktorskiej zastosowała teorię psychoanalityczną Lacana do budowy jakościowej metody badań nad dyskursem społeczności terapeutycznych. Praca ta wynikała z
jej zainteresowania tematem relacji pomiędzy partycypacją społeczną a psychoterapią oraz,w szerszym zakresie, pomiędzy językiem a strukturami środowisk ludzkich. Katarzyna posiada wieloletnie doświadczenie w pracy klinicznej w sektorze społecznym, w NHS na oddziale zaburzeń osobowości oraz w praktyce prywatnej, gdzie zajmuje się problemami takimi jak zaburzenia lękowe, depresyjne i uzależnienia. W wolnym czasie pisze poezję.

Jej strategią na przyszłość organizacji kieruje pytanie: Jak badać PPA?

 

Monika BoderaMONIKA BODERA

Absolwentka Filologii Polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim, kobieta w biznesie w Wielkiej Brytanii. Specjalność: kreowanie niszy dla indywidualnego przekazu, zarówno w biznesie jak i inicjatywach społecznych, nowe wyzwania. Karierę zawodową rozpoczęła w 2000 roku od współpracy z firmą konsultacyjną dla wspierania kadry menadżerskiej w międzynarodowym środowisku – praca u podstaw jako asystentka dyrektorki, ale też i konsultant kultury polskiej. Krótka przygoda z londyńskim City w firmie pośrednictwa pracy zakończona w momencie rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej w 2005 roku. Obecnie właścicielka portalu do badań polskiej emigracji w Wielkiej Brytanii oraz dyrektorka firmy badawczo – konsultingowej, Polarity UK. Aktywnie zaangażowana w życie polskiej społeczności za granicami kraju (w komitecie organizacyjnym żałoby narodowej na Trafalgar Square, wystawa Business and Arts promująca polski sukces, publikacje badań społecznych i rynkowych, założycielka portalu łączącego polską emigrację na świecie www.polarityinternational.com

Pasja: ciekawość świata i ludzi, wywiady z interesującymi jednostkami, film, literatura, sztuka, podróże.

 

piotr zagorowskiPIOTR ZAGÓROWSKI

Absolwent Wyższej Szkoły Handlowej oraz Akademii Ekonomicznej w Krakowie.

W Wielkiej Brytanii od siedmiu lat. Pracuje obecnie w dużej międzynarodowej firmie w branży bezpieczeństwa IT.

Były członek Rady wykonawczej Polish Professionals in London oraz Polish Your Polish Toastmasters gdzie pełnił rolę koordynatora IT oraz zajmował się promocją i reklamą w Internecie.

Współpracował również przy tworzeniu programu mentoringowego PPL - PoProStu.org.uk  (Polish Professionals Studentom), gdzie wciąż służy jako mentor dla studentów zainteresowanych tematami IT.

W dziedzinie zainteresowań, oprócz branży IT, pozostaje także motywacja i wzrost osobowy człowieka oparty na samorozwoju, autopromocji oraz odkrywaniu swoich pasji, a dzięki temu wzrost efektowności oraz efektywności życia, w tym zawodowego.

RADA POLISH PSYCHOLOGISTS’ ASSOCIATION  KADENCJA 2011/2012


dr Anna Lichota – Chair, Non-Executive Director
dr Katarzyna Stefanicka – Treasurer, Non-Executive Director
mgr Wojciech Tuczynski – Secretary, Non-Executive Director
prof. dr hab. Wojciech Sadurski – Non-Executive Director

anna lichotaANIA LICHOTA

Specjalność – pokonywanie wyzwań i zdobywanie szczytów: od londyńskiego City do Mount Everest.

Uniwersytet Szczeciński Zarządzanie i Marketing, Psychologia społeczeństwa i organizacji – London School of Economics; MBA, Rushmore University, PhD Zarządzanie Międzynarodowe (Rushmore,US).

Podróże i praca w kilkunastu krajach świata: zarządzanie zmianami organizacyjnymi: integracja firm i budowanie zespołów, project management, szkolenia, motywowanie, coaching, leadership i zarządzanie strategiczne.

Pasje: działalność dobroczynna, wyzwania, podróżowanie, góry, himalaistyka (Korona Ziemi). Czynienie dobra poprzez działalność charytatywną  - Szkoła Pokoju – Sarswati, zbieranie funduszy na rzecz UNICEF, domów dziecka, innych org charytatywnych.

 

katarzyna stefanickaKATARZYNA STEFANICKA

Psycholog i psychoterapeuta. Współzałożycielka i superwizor kliniczny Polish Psychologists’ Association oraz członek British Psychological Society.
Magister Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego, absolwentka Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego, Doctor of Psychology, City University (London).

W swojej pracy doktorskiej zastosowała teorię psychoanalityczną Lacana do budowy jakościowej metody badań nad dyskursem wspólnot terapeutycznych, gdzie eksplorowała związek pomiędzy więzią społeczną (partycypacją społeczną) a psychoterapią.

Katarzyna posiada wieloletnie doświadczenie w pracy klinicznej w sektorze społecznym, w szpitalu na oddziale zaburzeń osobowości (NHS) oraz w praktyce prywatnej, gdzie zajmuje się problemami takimi jak zaburzenia lękowe, depresyjne, uzależnienia i trudności w relacjach interpersonalnych. W wolnym czasie pisze poezję.

Psychoanaliza jest dla Katarzyny główną inspiracją w jej pracy naukowej, klinicznej i artystycznej.

 

tuczynskiWOJCIECH TUCZYŃSKI

Pedagog, specjalność: animacja społeczna (Uniwersytet Zielonogórski). Wykładowca akademicki w zakresie zarządzania projektami unijnymi. Wieloletnie doświadczenie w zakresie  public relations i marketingu. Doświadczenie pracy w dużej, prężnej organizacji, odpowiedzialność za szkolenia pracowników. Podejmowanie współpracy ze stowarzyszeniami społecznymi, charytatywnymi oraz biznesami Członek Prezydium oraz rzecznik prasowy Zjednoczenia Polskiego w Wielkiej Brytanii.

Inspiracje:  podróże (zwłaszcza azjatyckie), buddyzm, sztuka, jazz.

 

SADURSKIWOJCIECH SADURSKI

Prawnik, filozof prawa i politolog. Specjalności: teoria i filozofia prawa, prawo, filozofia polityczna. Profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego, Profesor Wydziału Prawa Europejskiego Instytutu Uniwersyteckiego we Florencji, Profesor Wydziału Prawa University of Sydney. Pracownik Sekcji Badań i Szkoleń w Centrum Europejskim Uniwersytetu Warszawskiego. Autor licznych artykułów oraz wystąpień konferencyjnych. Członek  wielu międzynarodowych organizacji. Aktywnie promuje i popiera inicjatywy i osiągnięcia Polaków na świecie.

 

RADA POLISH PSYCHOLOGISTS’ ASSOCIATION (CLUB) KADENCJA 2010/2011

Agnieszka Major - Prezes (President)
dr Magdalena Łużniak Piecha - Vice-President
Maria Aleksandra Sikorska - Vice-President / Secretary
Agnieszka Danielak - Vice-President / Treasurer

 

majorAGNIESZKA MAJOR

Coach i trener NLP oraz Dyrektor Finansowy PPA (Prezes). Współzałożycielka Polish Psychologists’ Association (Club). Założycielka i dyrektor zarządzający NLPGate. Mistrz NLP.  Magister Psychologii Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Magister Prawa Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Od 2004 roku w Londynie organizuje i prowadzi warsztaty, treningi i grupy terapeutyczne oraz seminaria na temat psychologii sukcesu, wytyczania celów, strategii, podniesienia samooceny, rozwoju osobistego, kreatywności, rozwiązywania problemów, sprzedaży i obsługi klienta. Autorka licznych publikacji z zakresu rozwoju osobistego.

 

piechaDR MAGDALENA ŁUŹNIAK-PIECHA

Doktor psychologii. Pracuje jako coach, szkoleniowiec oraz wykładowca akademicki. Specjalizuje się w psychologii zarządzania i psychologii międzykulturowej. Prowadzi badania w zakresie budowania międzynarodowych kultur organizacyjnych, rozwoju narzędzi zarządzania międzykulturowego oraz strategii adaptacji kulturowej i radzenia sobie z szokiem kulturowym. Wykłada w Szkole Głównej Handlowej, wcześniej na Uniwersytecie Wrocławskim. Prowadzi szkolenia z zakresu Rozwoju Kompetencji Miękkich, Coachingu, Negocjacji. Konsultuje rozwój strategii personalnych przedsiębiorstw w zakresie zarządzania ścieżkami kariery. Pisze podręczniki e-Learningowe.

 

sikorskaMARIA ALEKSANDRA SIKORSKA

Psycholog biznesu, Sekretarz Generalny PPA (Vice-Prezes). Psycholog biznesu (MSc Business Psychology na London Metropolitan University) z doświadczeniem w kierowaniu działem zasobów ludzkich (Human Resources), doradztwie zawodowym, radzeniu sobie ze stresem oraz kreatywnym odkrywaniu potencjału człowieka. Obecnie pracuje jako HR Officer, budując od podstaw dział HR oraz współtworzy strategię budowy motywacji i rozwoju osobistego pracowników, w tym procedur efektywnego zarządzania średniej wielkości firmą. Posiada również doświadczenie pracy jako tłumacz w brytyjskich urzędach miejskich, sądach, szpitalach oraz Ministerstwie Spraw Wewnętrznych.

 

AGNIESZKA DANIELAKdanielak

Psycholog, psychoprofilaktyk. Absolwentka psychologii Uniwersyttu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Mistrz NLP. Jest członkiem British Psychological Society. Agnieszka pracuje obecnie w Brytyjskiej Służbie Zdrowia (NHS) jako Primary Mental Health Worker prowadząc terapię z dziećmi, młodzieżą i ich rodzicami.  Zajmuje się trudnościami wychowawczymi, problemami rozwojowymi dzieci. Prowadzi szkolenia dla rodziców.  Posiada 6-letnie doświadczenie z dziećmi autystycznymi, które zdobyła pracując w szkole specjalnej w Londynie. Prowadzi również własną praktykę jako psycholog – terapeuta pracując zarówno z dziećmi jak i z osobami dorosłymi.

RADA POLISH PSYCHOLOGISTS’ ASSOCIATION (CLUB) KADENCJA 2009/2010

Agnieszka Lenton – Prezes (President)
dr Magdalena Łużniak-Piecha – Vice-President
Agnieszka Major – Vice-President / Chief Financial Officer
Maria Sikorska
- Vice-President / Secretary General

lentonAGNIESZKA LENTON

Psycholog zarządzania i organizacji, Prezes PPA Współzałożycielka Polish Psychologists’ Association (Club). Absolwentka psychologii zarządzania na Uniwersytecie Wrocławskim, krakowskiej Szkoły Trenerów Matrik, oraz studiów podyplomowych na London Metropolitan University w zakresie HR Development. Obecnie pracuje jako Learning & Development Manager w sektorze publicznym. W ramach prywatnej praktyki prowadzi szkolenia oraz indywidualny career coaching. Posiada szerokie doświadczenie w obszarze Human Resources, Learning & Development oraz Recruitment nabyte podczas pracy zarówno w Polsce jak i UK. Członek Chartered Institute of Personnel & Development (MCIPD) oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

 

DR MAGDALENA ŁUŹNIAK-PIECHApiecha

Doktor psychologii. Pracuje jako coach, szkoleniowiec oraz wykładowca akademicki. Specjalizuje się w psychologii zarządzania i psychologii międzykulturowej. Prowadzi badania w zakresie budowania międzynarodowych kultur organizacyjnych, rozwoju narzędzi zarządzania międzykulturowego oraz strategii adaptacji kulturowej i radzenia sobie z szokiem kulturowym. Wykłada w Szkole Głównej Handlowej, wcześniej na Uniwersytecie Wrocławskim. Prowadzi szkolenia z zakresu Rozwoju Kompetencji Miękkich, Coachingu, Negocjacji. Konsultuje rozwój strategii personalnych przedsiębiorstw w zakresie zarządzania ścieżkami kariery. Pisze podręczniki e-Learningowe.

 

majorAGNIESZKA MAJOR

Coach i trener NLP oraz Dyrektor Finansowy PPA Współzałożycielka Polish Psychologists’ Association (Club).
Założycielka i dyrektor zarządzający NLPGate. Mistrz NLP.  Magister Psychologii Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Magister Prawa Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.  Od 2004 roku w Londynie organizuje i prowadzi warsztaty, treningi i grupy terapeutyczne oraz seminaria na temat psychologii sukcesu, wytyczania celów, strategii, podniesienia samooceny, rozwoju osobistego, kreatywności, rozwiązywania problemów, sprzedaży i obsługi klienta. Autorka licznych publikacji z zakresu rozwoju osobistego.

 

MARIA ALEKSANDRA SIKORSKAsikorska

Psycholog biznesu, Sekretarz Generalny PPA. Psycholog biznesu (MSc Business Psychology na London Metropolitan University) z doświadczeniem w kierowaniu działem zasobów ludzkich (Human Resources), doradztwie zawodowym, radzeniu sobie ze stresem oraz kreatywnym odkrywaniu potencjału człowieka. Obecnie pracuje jako HR Officer, budując od podstaw dział HR oraz współtworzy strategię budowy motywacji i rozwoju osobistego pracowników, w tym procedur efektywnego zarządzania średniej wielkości firmą. Posiada również doświadczenie pracy jako tłumacz w brytyjskich urzędach miejskich, sądach, szpitalach oraz Ministerstwie Spraw Wewnętrznych.

 

RADA POLISH PSYCHOLOGISTS’ ASSOCIATION KADENCJA 2008/2009

Zgodnie z konstytucją Stowarzyszenia, wybory do Rady PPA odbywają się raz do roku. Między 13 a 23 marca 2008 odbyły się wybory do Rady – kadencja 2008-2009. W wyniku wyborów do Rady zostały przyjęte:

Dorota Kędra
Agnieszka Lenton (Goleń)
Iwona Kuszpit
Agnieszka Major
Ewa Markowska
Agnieszka A. Dymerska
Marta Głowacka
Maria A. Sikorska

Rada PPA 2008-09 rozpoczęła swoje funkcjonowanie na spotkaniu Rady 21 kwietnia 2008 i zakończyła kadencję 28 lutego 2009.

Wywiad z Radą 2008-2009