Poradnia Rodzinna

Telefon: 0797 453 4210

Numer czynny w godzinach 9:00 – 17:00,

poniedziałek – piątek,

Poradnia nie umawia spotkań drogą telefoniczną

E-mail: rodzina@polishpsychologists.org

POSK (IIp.), 238-246 King Street, Hammersmith, Londyn, W6 0RF

(metro: Ravenscourt Park)

niedziele 9:00 – 17:00

 

Projekt Poradnia Rodzinna (wcześniejsza nazwa: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna „Rodzina”) istnieje od 2008 roku; pracuje w niej zespół doświadczonych specjalistów: psychologów, pedagogów i terapeutów rodzinnych służących pomocą dzieciom, młodzieży oraz rodzinom, poprzez dokonywanie diagnozy oraz stosowanie specjalistycznych form krótkoterminowej pomocy bezpośredniej oraz pośredniej, takich jak:

 • konsultacje indywidualne i rodzinne,
 • zajęcia reedukacyjne przy szczególnych wskazaniach,
 • wydawanie opinii o dziecku na wniosek i prośbę rodziców/opiekunów w języku polskim

Poradnia oferuje pomoc ze strony polskiego logopedy, który może postawić diagnozę i przygotować indywidualny plan terapii dla dziecka.

Jeśli Państwa dziecko potrzebuje pomocy terapeuty mowy, zauważyli Państwo w zachowaniu dziecka niepokojące objawy lub chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji – zapraszamy do kontaktu z Poradnią Rodzinną.

Poradnia współpracuje z psychologiem międzykulturowym.

Psycholog międzykulturowy to osoba specjalizująca się w wspieraniu procesu adaptacji do nowego środowiska kulturowego i ułatwianiu kontaktów pomiędzy przedstawicielami różnych kultur. Udziela wsparcia osobom doświadczającym stresu związanego z emigracją oraz koniecznością nauki funkcjonowania w nowej kulturze. Zajmuje się również  trudnościami związanymi z rozwojem tożsamości kulturowej, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci.

E-mail:  rodzina@polishpsychologists.org

 

WAŻNE

 

 • Konsultacje będą udzielane tylko po uprzednim ustaleniu terminu i godziny
 • Jeżeli Państwa dziecko miało wcześniej kontakt z psychologiem i posiada opinie/inną dokumentację psychologiczną lub medyczną, bardzo prosimy o przyniesienie dokumentów ze sobą na pierwsze spotkanie.
 • Rodzice, nauczyciele i wychowawcy także mogą uzyskać w Poradni pomoc w formie porady, konsultacji czy udziału w innej formie pomocy/wsparcia.
 • W ramach działalności PPA nasi klienci mają prawo do 6 spotkań ze specjalistą.
 • Prosimy o używanie numeru Poradni tylko jeśli nie są Państwo w stanie skontaktować się z nami drogą elektroniczną (poprzez email).
 • Poradnia nie umawia spotkań ze specjalistą za pomocą smsów. Jeżeli linia jest zajęta prosimy o oddzwonienie po kilku minutach.
 • Tylko jeśli w ostatniej chwili nie są Państwo w stanie uczestniczyć w niedzielnym dyżurze w POSK-u, z ważnych powodów, prosimy o kontakt (rozmowę lub wyjątkowo w tej sytuacji, sms) niezależnie od pory dnia w ciągu całego tygodnia.

 

Oprócz Konsultacji mamy do zaoferowania także:

 • Oferta dla Polskich Szkół Sobotnich Języka Ojczystego w Londynie
  - Bezpłatne dyżury PPA (psychologów dziecięcych oraz pedagogów)
  - Warsztaty oraz szkolenia dla polskich szkół sobotnich przeznaczone dla nauczycieli i rodziców.

 

Skorzystałeś z naszych usług? Chciałbyś się podzielić jak przebiegła Twoja wizyta? Czekamy na Twoją opinię pod adresem feedback@polishpsychologists.org.

 


 

Chcesz pomóc PPA?
PPA jest organizacją charytatywną i utrzymuje się w głównej mierze z darowizn. Wszystkie osoby pracujące na rzecz PPA robią to charytatywnie. Możesz nasz wesprzeć wpłacając wolne datki na nasze konto bądź używając PayPala. Twoje wsparcie finansowe zagwarantuje, że będziemy mogli zrefundować koszty podróży naszym wolontariuszom. Dziękujemy!

 

HSBC
Account name: Polish Psychologists’ Association
Account number 62017946
Sort code 40-03-21