Dzień Otwarty 2014

 

Polish Psychologists’ Association zaprasza na IX Dzień Otwarty 

25 Października godz 10 – 17

PLAKAT_NET (2) Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w IX Open Day – impreza jest otwarta oraz bezpłatna, jednakże ze względu na ograniczoną liczbę miejsc gorąco polecamy dokonać uprzedniej rezerwacji miejsc na warsztaty (szczegóły poniżej). Program wydarzenia obejmuje warsztaty tematyczne, panel dyskusyjny pt „Anglia mój dom” oraz przybliżenie działalności PPA poprzez prezentację poszczególnych serwisów. Na miejscu będzie można porozmawiać z psychologiem, pedagogiem, pracownikiem socjalnym oraz zapisać się na m.in konsultacje psychologiczne, pedagogiczne Poradni Rodzinnej etc.


 

Artykuł „Dobry Rodzic” – czyli jak pomóc dziecku rozwinąć skrzydła?

źródło: londynek.net UK Polish Community Online

 

Szczegółowy program warsztatów: (wymagana rezerwacja miejsc)

 godzina 11

Komunikacja SercSerce ma ścieżki, których rozum nie zna (warsztat) rezerwuj TUTAJ

Mój Dom, AngliaPrezentacja badań i dyskusja panelowa rezerwuj TUTAJ

godzina 13

Psychologia sukcesu, czyli droga do realizacji zamierzeń (warsztat) rezerwuj TUTAJ

Polak na zakręcie, czyli jak odnaleźć się na brytyjskim rynku pracy (prezentacja STP) rezerwuj TUTAJ

godzina 15

Fly High, czyli jak dopasować się do swojej wewnętrznej mocy (warsztat) rezerwuj TUTAJ

Dobry Rodzic, czyli jak pomóc dziecku rozwinąć skrzydła (warsztat) rezerwuj TUTAJ


pin gmaps Adres:

IX Open Day PPA 25 pażdziernik , godz 10 – 17

ADRES: WESTSIDE SCHOOL
8-30 GALENA ROAD, LONDON, W6 0LT
METRO: RAVENSCOURT PARK I HAMMERSMITH

 

Impreza jest całodniowa, na miejscu będzie można za symboliczną cenę nabyć napoje oraz przekąski. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa także rodziców z dziećmi, dla których przygotowaliśmy ,kącik malucha’.

 

Opis warsztatów oraz trenerów:

Fly High, czyli jak dopasować się do swojej wewnętrznej mocy

Ludzki umysł jest potęgą. Jeśli nauczysz się, jak wykorzystać jego moc, będziesz w stanie osiągać wielkie rzeczy, a nawet tworzyć własne „cuda” Korzyści wynikające z wykorzystania potencjału ludzkiego umysłu to umiejętność kontrolowania własnych emocji , wyostrzenie intelektu, poprawa pamięci, lepsze zdrowie i wreszcie umiejętność przyciągania do siebie tego, czego naprawdę pragniemy. Aby w pełni wykorzystać moc własnego umysłu, trzeba dopuścić do głosu cztery podstawowe funkcje umysłu. Jakie to funkcje, jak je rozpoznać, rozwijać i jak połączyć w jedną całość – tego wszystkiego dowiesz się na naszym warsztacie.

O trenerce:

Aga ZieleniecAgnieszka M. Zieleniec, absolwentka psychologii stosowanej na UJ w Krakowie oraz SCCP Surrey Colege of Clinical Hypnotherapy & Psychotherapy. Obecnie studiuje coaching psychodnamiczny w Tavistock & Portman NHS FT. Pracuje jako terapeutka oraz trenerka umiejętności miękkich. Jest członkiem zarządu PPA, gdzie również pełni funkcję Koordynatora Działu Szkoleń.

 

 

 

 

 

OPEN YOUR MIND

Mój Dom, Anglia – Prezentacja badań i dyskusja panelowa

Jak pokazują wyniki badania przeprowadzonego przez Dział Badań PPA w 2014 roku, ponad dwie trzecie Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii czuje się tu „jak w domu”. Ale co to właściwie znaczy? Co sprawia, że właśnie ten kraj Polacy wybierają jako swój dom? I czy zapuszczanie korzeni w Wielkiej Brytanii jest równoznaczne z wykorzenianiem związków z Polską? Na te pytania spróbujemy, wraz z zaproszonymi ekspertami, odpowiedzieć podczas dyskusji panelowej „Mój dom – Anglia”, podczas której zaprezentujemy również szerzej wyniki badania PPA.

O prowadzących:

Dyskusję poprowadzi zespół Działu Badań PPA w składzie: Daria Chruścielewska, Łukasz Ereciński, Agnieszka Kwiatkowska, Martyna Lademann.

http://www.polishpsychologists.org/o-nas/

 

OPEN YOUR HEART

Komunikacja Serc – Serce ma ścieżki, których rozum nie zna

Dialog pomiędzy mężczyzną i kobietą w poszukiwaniu idealnego mężczyzny i kobiety w sobie. Wykład oferuje wgląd w pojęcia animy i animusa, Yin i Yang, męskich i żeńskich jakości w samym sobie. Warsztat zachęcający do wglądu na nasze oczywiste i mniej świadome motywy w wyborze partnera i jak to wpływa na dynamikę w związku. Znalezienie wspólnego dialogu i gruntu poprzez wsłuchanie się w głos własnego serca i mowy, które wypływają z naszych najgłębszych pragnień i potrzeb. Odnalezienie wspólnego języka z partnerem naszego wyboru oraz dążenie do jedności i harmonii, jak również podświadomy grunt do konfliktu.

O trenerce:

Diana BioDiana Bromboszcz jest psychologiem i psychoterapeutką z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym. Ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, a także trening z psychologii procesu. Pracuje ze snem, symptomami somatycznymi, konfliktami, relacjami, a także z ciałem, jako terapeuta analityczny. Diana określa siebie jako psychoterapeutę eklektycznego, łączącego w swoim podejściu teoretycznym i praktyce rożne podejścia i metody psychoterapeutyczne. Jej filozofia nie jest związana z poszczególną teorią czy techniką, ale z poznaniem drugiej osoby, jej sytuacji, dylematów i zmagań.

 

 

OPEN YOUR HEART

Dobry Rodzic, czyli jak pomóc dziecku rozwinąć skrzydła

Czy jestem dobrym rodzicem? Jak nim być? Co zrobić, by moje dziecko wyrosło na mądrego, wartościowego i spełnionego człowieka? – pytają rodzice świadomie wspierający rozwój swoich dzieci. Co robić, gdy wspaniałe poradnikowe opisy blasków macierzyństwa dalece odbiegają od tego, co czuję wstając rano z łóżka? Jak zachować się, gdy wszyscy wokół oczekują ode mnie postawy super-taty, a ja na samą myśl o powrocie do domu dostaję gęsiej skórki? Co mogę zrobić, by moje dziecko było szczęśliwe i z radością odkrywało życie?
Podczas warsztatu poznasz mocne strony swoich rodzicielskich umiejętności, zauważysz obszary wymagające doskonalenia, odkryjesz konstruktywne postawy wspierające rozwój dziecka a ponadto otrzymasz narzędzia dzięki którym pomożesz mu prawdziwie rozwinąć skrzydła!

O trenerce:

Justyna SobótkaJustyna Sobotka jest absolwentką Psychologii z Naukami Społecznymi oraz Psychologii Organizacyjnej. Ukończyła kurs Poradnictwa Rodzinnego oraz Szkolenie z Psychoterapii Dzieci i Młodzieży. W latach 2010 – 2012 członek Zarządu PPA – pełniła funkcję Dyrektora ds. Rozwoju czuwając także nad funkcjonowaniem Działu Szkoleń Wewnętrznych. Obecnie pełni rolę Zastępcy Managera w działającym przy PPA Centrum Pomocy Rodzinie (info@centrumpomocy.org; tel. 07827402331; www.centrumpomocy.org)

 

 

 

OPEN DOORS

Psychologia sukcesu, czyli droga do realizacji zamierzeń

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że masz wszystko to, czego potrzebujesz do osiągnięcia sukcesu? Myślisz, że to mało prawdopodobne? Wręcz przeciwnie! Ten warsztat uświadomi ci jak odkryć i wykorzystać swoje wewnętrzne zasoby do osiągnięcia swoich zamierzeń. Odnajdziesz inspirację i wskazówki do inicjacji pozytywnych zmian oraz dowiesz się o sztuce wyznaczania i realizacji celów.

O trenerce:

Barbara SobolewskaBarbara Sobolewska jest absolwentką psychologii na University of Westminster i psychologii coachingu na East London University. Posiada też dyplom hipnoterapeuty i certyfikat z neuro – lingwistycznego programowania (NLP).

Obecnie prowadzi własną praktykę, przyjmując klientów w północnym Londynie. Główne dziedziny jej specjalizacji to: psychologia sukcesu, motywacja, realizacja zamierzeń, pewność siebie, radzenie sobie ze stresem i rzucanie palenia.

 

 

 

 

OPEN DOORS

Polak na zakręcie, czyli jak odnaleźć się na brytyjskim rynku pracy

„Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro”
(JP II)

Spotkanie jest dedykowane nie tylko inżynierom, ale wszystkim osobom, które „utknęły na zakręcie” swojej kariery zawodowej. Panel dyskusyjny na temat lepszego wykorzystania swoich atrybutów jak nabyta wiedza, wykształcenie, bądź też predyspozycje personalne.
Zapraszamy osoby szukające podpowiedzi jak przekroczyć „martwy punkt” i rozwinąć skrzydła, bo jak mawiał Henry Ford „Nic nie jest szczególnie trudne do zrobienia, jeśli tylko rozłożyć to na etapy”.

Prowadzący:

Karol T. WiśniewskiKarol T. Wiśniewski, Eur Ing, MEng, IEng MIET, MPIB, absolwent Wydziału Electrotechniki i Elektroniki, Politechniki Łódzkiej.
Od 2003 roku w UK.
Obecnie Prcuje jako Principal Engineer w dziale projektowym w JRL Group.
Od 2004r . Członek Zarządu Stowarzyszenie Techników Polskich w Londynie.

 

 

 

 

 

NAGRODY W LOTERII !!!

 

Zaproszenie na „Women’s Wisdom – Warsztaty Uzdrawiające dla Kobiet”

Prowadząca:

Agnieszka MajorAgnieszka Major jest współtwórcą metody Life Flow.
Prowadzi badania w obszarze działania ludzkiej psychiki, łącząc odkrycia m.in z takich dziedzin
jak: biologia komórkowa, fizyka kwantowa, psychologia, praktyki duchowe i szamanizm. Autorka licznych publikacji z zakresu rozwoju osobistego. Certyfikowany trener, coach, terapeuta i superwizor. Z wykształcenia psycholog i prawnik.

 

Zaproszenie na 4 – Modułowy Kurs Świadome Życie

Prowadzące:

magdalena przybylaMagda Przybyła

Absolwentką Psychologii KUL w Lublinie, Praktykiem i Mistrzem NLP, Członkiem PPA od 2009, kiedy to przyjechała do Londynu.
Zajmowała się terapią osób uzależnionych od alkoholu w Polsce, a obecnie pracuje jako doradca d/s rzucania palenia w NHS.

Jej pasją jest odkrywanie i rozwój drzemiących potencjałów stąd pracuje  jako psycholog i  trener warsztatów rozwoju osobistego inspirationandyou.co.uk. W Zarządzie PPA działała od listopada 2010, gdzie zajmowała się działem finansowym, który jest dla niej wyzwaniem, jak i nauką analitycznego myślenia. Koordynuje także Klinikę Rzucania Palenia oraz poniedziałkową rubrykę artykułów PPA ukazywanych w Dzienniku Polskim w Wielkiej Brytanii.

 

Alina BabikAlina Babik – Richens

Psycholog, członek Polish Psychologists’ Association, Praktyk i Mistrz NLP. Kilkuletnie doświadczenie z osobami z zaburzeniami psychiatrycznymi, autyzmem, zespołem Downa i niepełnosprawnością umysłową. Obszar pracy i zainteresowań:  rozwój osobisty, asertywność, hipnoterapia, depresja, problemy osób neurotycznych, terapia systemowa Berta Helingera.

 

 

Partnerzy i Patroni: 

 

MSZ   CPR_PL_bialetlo  logo STP

PRLLodynek Logocooltura logo  goniec