Dzień Otwarty 2011

VII Dzień Otwarty po hasłem Samorozwój

Dzięki Wam znów się udało! VII Open Day PPA przeszedł do historii.dzienotwarty2011

1 października 2011 zorganizowaliśmy jedną z najważniejszych akcji Polish Psychologists’Association – VII Open Day. Celem Dnia Otwartego było przede wszystkim spotkanie wolontariuszy PPA z Polakami mieszkającymi w UK. Za pomocą obszernej oferty Dnia Otwartego chcieliśmy pokazać w jaki sposób, PPA działa i służy wsparciem oraz profesjonalną pomocą, wychodząc naprzeciw potrzebom rozwojowym naszych Klientów.

W czasie VII Open Day PPA można było spotkać się z profesjonalnymi trenerami, którzy w tym roku zaproponowali szereg warsztatów związanych z samorozwojem: „Cztery zwycięskie kroki”, „Recepta na sukces”, „Hipnoterapia, czyli leczenie w hipnozie”, „If you want it, just grab it! Czyli sztuka formułowania i osiągania celów”, „Nie bój się bać – zacznij działać!”, Prezentacja programu „Portfolio Migrapass”, Prezentacja programu mentoringowego PPA, „Kobiety, które kochają za bardzo”, „Jaki jest Twój Plan B?”, „Tańcząca z Wilkami warsztat pracy z ciałem”, „GPS Twojego Rozwoju”, „Syndrom 60 funtów”, „Dusza Twojego ciała – Drama Project”oraz „Nadawać na tych samych falach”. Zaoferowaliśmyw tym roku różnorodne warsztaty oraz spotkania, które pozwalały spojrzeć na swoją ścieżkę życiową oraz ścieżkę kariery w sposób kreatywny i odważny.

Oprócz wymienionych spotkań, można było skorzystać z indywidualnych konsultacji psychologów zrzeszonych w Polish Psychologists’ Association.

Atrakcją tegorocznego Dnia Otwartego PPA była loteria fantowa oraz licytacja biżuterii, obrazów oraz książek.

W kilku słowach chcemy podsumować te niesamowite 10 godzin spędzone wspólnie podczas Open Day. Co zrobiliśmy?

  • Przeprowadziliśmy 14 warsztatów, podczas których sale były wypełnione po brzegi chętnymi, w tym wspólnie z naszym głównymi partnerami (Migrapass & University of Roehampton) przeprowadziliśmy szkolenie z nowego projektu Portfolio Migrapass.
  • Zorganizowaliśmy 5 stanowisk indywidualnych konsultacji z zakresu: doradztwa zawodowego, coachingu, doradztwa psychologicznego, doradztwa pedagogicznego i rodzinnego oraz poradnictwa uzależnień.
  • Udostępniliśmy aparaturę mierzącą zawartość dwutlenku węgla u palaczy oraz służyliśmy pomocą w zakresie rzucenia palenia
  • Zlicytowaliśmy wystawione na aukcję przedmioty zrobione przez Członków i Przyjaciół PPA.
  • Przeprowadziliśmy loterię, w której nagrodami były szkolenia, warsztaty oraz zabiegi pielęgnacyjne.
  • Zainteresowaliśmy odwiedzających działalnością PPA na tyle, że Naszej Organizacji przybyło po Dniu Otwartym wielu nowych Członków.
  • Dowiedzieliśmy się, jakie potrzeby w zakresie pomocy psychologicznej, wsparcia w karierze oraz rozwoju osobistym mają Polacy mieszkający w UK.

Poprosiliśmy prowadzących warsztaty o krótkie podsumowanie VII Open Day PPA:

OPEN DAY 2011 organizowany przez PPA okazał sie nowym i ciekawym doświadczeniem. Atmosfera, organizacja oraz duże zainteresowanie przeszło moje oczekiwania. Jako Członek PPA miałem okazję zaprezentować się przed licznie zebraną audiencją, która okazała się świetnym partnerem podczas treningu z umiejetności ‚miękkich’. Dziękuje PPA za możliwość podzielenia sie tym wydarzeniem, które pozostawiło pozytywne wrażenie.  Łukasz Adrychowski

Open Day to wspaniała inicjatywa. Przede wszystkim dał mi szanse poznania fantastycznych ludzi, a uczestnikom moich warsztatów mam nadzieje szansę na poprawę życia i dotarcie do wiedzy, która inaczej byłaby poza ich zasięgiem. Było fantastycznie zobaczyć ile chęci, zapału i kreatywności drzemie w Polakach, a przecież jesteśmy raczej znani z malkontentctwa! OD pokazał nie tylko ile juz osiągneliśmy, ale ile jeszcze możemy i chcemy osiągnać – na własne oczy widziałam jak rodziły się pomysły i networking. Anna Zwiaślak

To już siódmy raz dopisaliście Wy- nasi Klienci, Członkowie, Wolontariusze oraz zaprzyjaźnieni trenerzy. Chcemy z tego miejsca podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu PPA podczas Dnia Otwartego. Dzięki akcjom takim jak ta docieramy do ludzi, których celem życiowym jest ciągły rozwój.

Nie spoczywamy jednak na laurach i zaczynamy przygotowania do kolejnego VIII Open Day, jak zwykle w październiku. Naszą dewizą jest rozwój, zatem będzie ciekawiej, więcej, intensywniej. Liczymy na Waszą obecność i wsparcie.

A oto, co uczestnicy powiedzieli o wydarzeniu:

” Kobiety, które kochają za bardzo- bardzo interesujący temat dla mnie i  dla innych osób na sali jak zauważyłam. Fajnie byłoby rozwinąć ten temat szerzej jeśli się da! Serdecznie dziękuję”
„Ciekawe warsztaty, Było by wspaniale gdyby organizatorzy pomyśleli o podobnych warsztatach w innych miastach. Dziękuję:)”
” Ciekawe przedsięwzięcie, szczególne ze względu na ilość warsztatów i możliwość konsultacji bezpośredniej, bez umawiania się”

O naszym wydarzeniu pisał również Dziennik Polski – nasz stały partner medialny

Dziękujemy również serdecznie za wsparcie i promocję eventu naszym partnerom i sponsorom.

 

roverhamptonlondynekmigra
eugb

oraz The Relief Society for Poles Trust