Dzień Otwarty 2008

V Dzień Otwarty PPA – Dzień Kariery

Budując na sukcesie poprzednich czterech Dni Otwartych Polish Psychologists’ dzienotwarty2008Association, oraz informacji zwrotnych od uczestników naszych wydarzeń, 28 września 2008 zorganizowaliśmy Dzień Kariery ukierunkowany na rozwój zawodowy oraz poszukiwanie pracy.

Format Dnia był oparty o formułę, która wielokrotnie już spotkała się z entuzjastycznych przyjęciem uczestników – warsztaty i seminaria połączone z konsultacjami indywidualnymi (sprawozdanie z poprzedniego Dnia Otwartego). A wszystko w przyjaznej atmosferze sprzyjającej poznaniu zarówno członków Stowarzyszenia PPA jak i innych osób przychodzących na Dzień Otwarty!

Podczas Dnia Kariery można było oczywiście skorzystać również z konsultacji indywidualnych. Nasi doradcy zawodowi, psychologowie, a także goszczące u nas organizacje byli do dyspozycji, aby porozmawiać z uczestnikami na następujące tematy: poradnictwo zawodowe, prawo pracownicze, ścieżki kariery, poradnictwo psychologiczne i poradnictwo rodzinne.

Relacja z wydarzenia: na portalu polot.co.uk (część 1, część 2) oraz w Coolturze.

Feedback zadowolonego uczestnika (pan Jacek Paciorek):

Chciałbym serdecznie podziękować za zorganizowanie V Dnia Otwartego PPC – ‚Dnia Kariery’. Jestem pod wrażeniem rozmachu i sprawności organizacyjnej. Jestem bardzo zadowolony z zaproponowanych tematów i nie żałuję, że przyjechałem z daleka czyli z Banbury koło Oxfordu. Udało mi się uczestniczyć w warsztatach, na które się wcześniej zdecydowałem:

  • Poszukiwanie pracy a zarządzanie czasem.
  • Jak napisać profesjonalny list motywacyjny i formularz aplikacyjny?
  • Mindmapping – jak efektywnie uczyć się, planować i podejmować decyzje.

Zarządzanie czasem już dawno stosuję ale np. nie zdawałem sobie sprawy z różnicy między wydajnością a efektywności. Co do formularza aplikacyjnego, to właśnie po Dniach Kariery zdecydowałem się wysłać mój pierwszy formularz do Rady Miejskiej w Oxfordzie. Na koniec jeszcze raz dziękuję za wspaniałą imprezę, która znów zmotywowała mnie do dalszej walki o lepszą pozycję w UK. Wyszedłem ze spotkania pełen entuzjazmu i do tej pory jest on we mnie.

SPONSOR V EDYCJI DNIA OTWARTEGO:

WESTERN UNION 

Organizacje partnerskie i patronat medialny:

polishcommunity stachoo