Dzień Otwarty 2007

IV Dzień Otwarty PPA

W odpowiedzi na narastające potrzeby naszych rodaków żyjących w oderwaniu od korzeni, często również od rodziny, Polish Psychologists’ Association (Club) podjął się organizacji IV Dnia Otwartego, ktorego ideą jest nie tylko zapoznanie rodaków z tematyką psychologiczną, praktycznym do niej podejściem, ale również dostarczenie okazji do poznania polskiego środowiska psychologów pracujących na terenie UK. Podczas Dnia Otwartego chcemy również zainspirować rodaków do chwili refleksji nad własnym życiem tak, aby w konsekwencji czerpać z niego jak najwięcej satysfakcji i zadowolenia.

Relacja z ostatniej edycji Open Day..

W niedzielę 30 września 2007 przez progi budynku University of East London dzienotwarty2007
przeszło ponad sto osób zaciekawionych inicjatywą polskich psychologów. W ten dzień TfL raportowało kłopoty z transportem, pogoda zaś sprzyjała leniwemu wylegiwaniu się na kanapie z książką w ręku lub też przy dobrym filmie. A jednak przyszli – młodzi i starsi, mężczyźni i kobiety, Polacy na obczyźnie, spragnieni informacji, zdrowo zaintrygowani, z pytaniami i bez…

Z ogromną przyjemnością i bez fałszywej skromności mogę dziś napisać, iż po raz już czwarty od momentu powstania Polish Psychologists’ Association (Club), udało nam się zorganizować imprezę opatrzoną dość zapraszającym tytułem Open Day (Dzień Otwarty). Przygotowaliśmy dla naszych gości serię wykładów oraz miniwarsztatów o tematyce psychologicznej. Seminaria odbywały się przez cały dzień równolegle do siebie w czterech salach uniwersytetu. Staraliśmy się dobrać ich tematykę tak, aby była ona w dużej mierze odpowiedzią na ciągle rosnące potrzeby Polonii żyjącej na Wyspach. Jednym z bloków tematycznych było poradnictwo zawodowe. Naszą misją było udzielenie praktycznych wskazówek dotyczących rozmaitych aspektów odnajdywania się na brytyjskim rynku pracy. Seria wykładów na ten temat zakończona została panelem dyskusyjnym poprowadzonym przez jednego z partnerów PPA – Polish Professionals in London. Ponadto można było również zaczerpnąć wiedzy w innych kategoriach, takich jak: nawiązywanie krótko oraz długoterminowych relacji, związki partnerskie, sposoby radzenia sobie ze stresem, korzyści wynikające z introwertyzmu, możliwości autorozwoju, neurolingwistyczne programowanie i wiele innych.

Dla osób pragnących porozmawiać ze specjalistą w „cztery oczy” przygotowaliśmy stanowiska konsultacyjne między innymi z zakresu poradnictwa ogólnego, psychologicznego, zawodowego, rodzinnego itd. A dla komfortu trochę nieśmiałych uczestników, upewniliśmy się, iż kilku psychologów nieustannie krążyło po kawiarni oraz korytarzach, gotowi podjąć rozmowę z każdą napotkaną po drodze osobą.
Jeszcze w trakcie tego wydarzenia, uczesnicy dopytywali się kiedy odbędzie się następny Open Day, więc zdecydowanie uznaję ją za sukces.

Magda Gastecka – współkoordynator Dnia Otwartego (IV)