O Nas

Kim jesteśmy?

Jesteśmy Stowarzyszeniem ponad 200 wolontariuszy: psychologów, pedagogów oraz socjologow, którzy postanowili pomagać innym Polakom mieszkającym na terenie Wielkiej Brytanii i jednocześnie pragnęli sami rozwijać się w swoich psychologicznych i pokrewnych specjalizacjach.

Wszystko zaczęło sie od pomysłu 4 osób wiosną 2006 roku. Pasja, wiedza, dostrzeżenie potrzeb innych, oraz chęć dzielenia się były podwalinami początkowo zarejestrowanego Klubu Polskich Psychologow. Potrzeba takiego forum, otwartość, konkretne działanie  i sprawna organizacja zaczęły natychmiast przyciagąć innych. Obok kluczowego zakresu działania – indywidualnych konsultacji psychologicznych, pojawiły sie nowe inicjatywy: Biuro KarierPoradnia RodzinnaDyżury Telefoniczne, Klinika Rzucania Palenia… Dziś mamy kilkanaście takich serwisów.

Z początkiem 2009 roku staliśmy sie Stowarzyszeniem Polskich Psychologów.  Zmiana nazwy w konsekwencji wniosła nowego ducha i wzmocniła nasz status coraz bardziej liczącego się Stowarzyszenia profesjonalistów. To zobowiązało nas też wewnętrznie by jeszcze lepiej zarządzać organizacją, której baza klientów zaczeła przekraczać 2000 osób.

Kolejne lata to okres ciagłego napływu Klientów, obserwacji ich nowych potrzeb i dostosowywanie do zmieniających się warunków. Wprowadziliśmy nową jakość w monitorowaniu naszego serwisu, ujednolicone zasady i struktury wewnętrzne oraz stworzyliśmy nową Stategię PPA.

To też czas bardziej widocznego oblicza PPA jako rzetelnej marki i partnera innych organizacji w UK. Wzmocniliśmy kontakty i współprace z polskimi mediami, innymi polskimi i brytyjskimi organizacjami (Londynek, PPL, Mind, liczne uniwersytety, Konsulat i Ambasada w Londynie i wiele innych)

Marzec 2012 roku to otrzymanie od brytyjskiej Charity Commission statusu Registered Charity – to docenienie 6 lat ogromnej pracy wszystkich zaangażowanych w PPA wolontariuszy  oraz wyzwanie na przyszłość.  W 2006 zaczęliśmy bez żadnych środkow finansowych i działaliśmy tak opierając się na składkach członkowskich i sporadycznych dotacjach. Aby jednak nadal istnieć i się rozwijać potrzebujemy regularnych dofinansowań i dotacji. Jest wiele sposobów, by nam pomóc – abyśmy nadal mogli kontynuować bezpłatne konsultacje psychologiczne oraz inne projekty.

Obecnie jesteśmy nie tylko w Londynie, ale też w 5 innych miastach na terenie południowej Wielkiej Brytanii. Oferujemy unikalną, kompleksową ofertę pomocy i rozwoju osobistego, od „malucha” do dorosłego, od wsparcia ścisle psychologicznego, przez pracę z dziecmi i rodzinami do coachingu zawodowego oraz szkoleń i warsztatów. Reaktywujemy nasz ośrodek badawczy i chcemy dotrzeć do nowych miast w Wielkiej Brytanii.

Oprócz środków finansowych, by zrealizować te cele, nieustannie potrzebujemy nowych osób chcących zaangażować się w dzieło PPA: psychologów, pedagogów, socjologów oraz rownież tych, którzy chcą podzielić się swoimi umiejętnościami i doświadczeniem w zakresie project management, IT, finansów i fundraisingu, PR i marketingu. PPA to ogromna satysfakcja tworzenia czegoś potrzebnego, dobrego i niesamowite zdobycie doświadczenia i nierzadko prawdziwej przyjaźni.

Podsumowanie roku 2011

Podsumowanie roku 2012

Podsumowanie roku 2013

Podsumowanie roku 2015

Podsumowanie roku 2016 

 

Film promocyjny PPA

 

 

Chcesz pomóc PPA?

Twój datek pomoże nam dotrzeć do jeszcze większej liczby dzieci, rodzin oraz osób dorosłych które borykają się z problemami natury emocjonalnej. Dotacje przeznaczane są na pokrycie kosztów administracyjnych, takich jak wynajem sali, opłaty za dojazdy dla naszych wolontariuszy oraz materiały biurowe. Możesz nasz wesprzeć dokonując wpłaty na nasze konto bankowe bądź konto PayPal’a klikając na link poniżej.

Dziękujemy!

 

HSBC
Account name: Polish Psychologists’ Association
Account number 62017946
Sort code 40-03-21