Koordynatorzy Projektów

125 (2)

BARBARA RODZIEWICZ

Koordynatorka Life Coaching

Certified International Coach ICC, Psycholog, Doradca Zawodowy, Trener, Master NLP

Najczęściej pracuję z osobami, które chcą poprawić jakość relacji w związku, rodzinie, pracy lub uwolnić się spod wpływu trudnych relacji w przeszłości; chcą odnieść sukces lub podjąć ważną decyzję, ale brak im pewności siebie; dążą do wprowadzenia równowagi oraz autentyczności w życiu, zmagając się z destruktywnymi przekonaniami na temat siebie, innych ludzi i świata.

W kreatywny sposób łączę zdobytą wiedzę i doświadczenie, dostosowując metody oraz narzędzia do indywidualnych potrzeb klienta. Punktem wyjścia jest holistyczne rozumienie czlowieka i jego potrzeb oraz partnerska relacja klient-coach.

Rozpoczniemy spotkania od ustalenia aktualnej sytuacji życiowej, a klient zdecyduje jaki cel chce osiągnąć w procesie coachingu.  Zaprojektujemy plan działania: kolejne kroki i konkretne aktywności wiodące do sukcesu. Proces life coachingu skutecznie wzmacnia motywację i pozwala osiągnąć autentyczną satysfakcje z rozwiązanych dylematów i osiągniętych celów.

Od 2014 roku udzielam konsultacji psychologicznych dla Polonii w ramach Polish Psychologists` Association. Zajmuję się również coachingiem finansowym, teamcoachingiem i coachingiem dla organizacji biznesowych.

Prywatnie jestem wegetarianką, a w wolnym czasie odkrywam nowe miejsca podczas pieszych wędrówek.

 

SAMSUNG CSC

MAREK BARAN

Koordynator Konsultacji Psychologicznych

Ukończył studia licencjackie z psychologii i kryminologii (BSc Psychology with Criminology) na Middlesex University w Londynie, a następnie otrzymał tytuł magistra z neuronauki (MSc Human Neuroscience) na Royal Holloway University of London. Już po ukończeniu studiów licencjackich podjął pracę dla Priory Group w tzw. placówce supported living, gdzie początkowo jako Support Worker udzielał wsparcia osobom z problemami ze zdrowiem psychicznym w drodze do samodzielności i bardziej pełnego uczestnictwa w życiu społecznym, a następnie jako Project Co-ordinator był również odpowiedzialny m.in. za nadzorowanie zespolu pracowników i kontrolę jakości pracy. Obecnie w ramach studiów podyplomowych PGDip Mental Health Practice odbywa praktyki w NHS jako Trainee Mental Health Worker.
Marek jest aktywnym członkiem PPA od Kwietnia 2014, a rolę koordynatora projektu konsultacji objął na przełomie roku 2014/15. Dodatkowo, jest zaangażowany jako wolontariusz w drugi projekt PPA – „Warsztaty dla dzieci i młodzieży” gdzie pracuje nad rozwojem umiejętności miękkich wśród młodzieży szkolnej.
Prywatnie jest entuzjastą języka i kultury Japonii oraz miłośnikiem sztuk walki (sam aktywnie praktykuje Wing Chun Kung Fu). Ponadto gra rekreacyjnie na perkusji, a wolne chwile poświęca na czytanie powieści kryminalnych, fantasy i sci-fi.

 

Zrzut ekranu 2016-12-18 o 22.52.11Kamila Matulewicz-Czapska

Koordynator Filii w Oxford

 Kamila jest magistrem  psychologii. Ukończyła studia wyższe na Uniwersytecie Wrocławskim.  Praktykę zawodową zdobywała w poradni psychologiczno-pedagogicznej we Wrocławiu,  w stacji dializ we Wrocławiu, Miejskim centrum usług socjalnych. Pracę magisterską napisała pod tytułem:,,Zakochanie a poziom odczuwanego stresu’’. W PPA jest od 2015 roku początkowo brała udział w projekcie learning and development. W Polskiej szkole w Oxford zajmuje się dzieckiem z Zespołem Azbergera.  W 2016 roku została koordynatorem projektu Oxford. Prywatnie lubi spędzać czas z przyjaciółmi, poznawać nowych ludzi, podróżować i czytać książki. Interesuje ją psychologia rozwojowa i pozytywna.

 

Kamila_Kocon_Headshot_photo_Marek_Borys_2 (1)KAMILA KOCOŃ

Koordynatorka Projektu Warsztaty dla Dzieci i Młodzieży

Pedagog, nauczycielka, trenerka umiejętności miękkich.
Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych (specjalizacje: Pedagogika opiekuńcza z terapią oraz Poradnictwo).
Ukończyła Szkołę Trenerów oraz szereg kursów dokształcających z zakresu pomocy psychologicznej, zarządzania projektem oraz pracy z dziećmi i młodzieżą. Jest autorką kilku publikacji naukowych z zakresu edukacji międzykulturowej.
Doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobywała we Wrocławiu pracując m.in. w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1, Placówce Opiekuńczo- Interwencyjnej „Przystanek Dobrej Nadziei” oraz Centrum Integracji Społecznej.
Kamila jest członkiem PPA od lipca 2011 roku. W czerwcu 2014 roku została koordynatorem projektu „Warsztaty dla dzieci i młodzieży”.
Jej zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół  psychologii społecznej i rozwojowej, edukacji międzykulturowej, edukacji pozaformalnej oraz dwujęzyczności.

Prywatnie uwielbia podróżować.

 

photoANNA MICHNO

Koordynatorka Biura Karier

Absolwentka psychologii zawodowej, certyfikowany coach kariery i praktykantka NLP. Studiowała w jednym z najlepszych uniwersytetów w UK i stale rozwija swoje umiejętności. Posiada bogate doświadczenie i wiedzę w pracy z ludźmi cierpiących na depresje i ataki paniki, a terapia kognitywno-behawioralna to jedna z jej pasji. Na co dzień zajmuje sie doradztwem zawodowym i mentoringiem. W PPA od 2011 roku działa w projekcie Biuro Karier, gdzie do 2013 roku zajmowała sie koordynowaniem Dyżurów Telefonicznych ws. Doradztwa Zawodowego.Oprócz psychologii zawodowej/biznesu, interesuje sie psychologią kryminalną, prawem, dietetyką, a w wolnym czasie pisze książkę na temat coaching’u kariery i  trenuje na siłowni.

Jedną z życiowych dewiz, którymi kieruje się Ania jest motto Jana Pawła II: „Wymagaj od siebie więcej choćby inni od Ciebie nie wymagali”.

 

 

Beata Nogas

BEATA NOGAS

Koordynatorka Projektu Poradnia Rodzinna

Absolwentka Psychologii (specjalność: Psychologia Rodziny) oraz Kwalifikacyjnych Studiów Pedagogicznych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ukończyła Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Instytutcie Psychologii Zdrowia PTP w Warszawie. Od 2013 roku pracuje w Poradni Rodzinnej PPA a od 2015r. jest drugim koordyntorem Poradni, gdzie głównie zajmuje się współpracą z polskimi szkołami sobotnimi oraz koordynacją dyżurów wolonatriuszy w szkołach.
W Poradni udziela konsultacji dla rodziców, par i rodzin. Ma doświadczenie w pracy zarówno z klientem indywidualnym, jak i z całymi rodzinami. Najbliżej jej do systemowego podejścia terapii rodzin, chociaż stara się łączyć różne metody w pracy z klientami.
Jej drugim zainteresowaniem w zakresie psychologii są badania naukowe. Zdobyła doświadczenie w ich przeprowadzaniu i analizowaniu, czego wynikiem są jej artykuły naukowe.
Prywatnie uwielbia wędrówki po górach, i odkrywanie nowych, pięknych miejsc na ziemi.

 

 

Inka01 Inka Frajnt

Koordynatorka Projektu Cambridge (Punkt Psychologiczno – Pedagogiczny)

Inka jest absolwentką Wydziału Psychologii UMCS w Lublinie oraz Wydziału Terapii Rodzin i Małżeństw a także psychoterapii Gestalt na SCSU w USA. Pracuje jako psychoterapeuta od ponad 10 lat wykorzystując różne podejścia i formy pracy terapeutycznej. Pierwsze doświadczenia w zawodzie zdobywała w Yale Child Study Center, USA gdzie  prowadziła terapie indywidualna, par i rodzin. Po powrocie do Polski w 2009 roku  współtworzyła Centrum Psychoterapii Totum w Warszawie i pracowała na Oddziale Dziennym 60+. Ma doświadczenie w pracy z osobami cierpiącymi z powodu depresji, lęków, zaburzeń nastroju, mającymi trudności w relacjach, przeżywającymi kryzys, silny stres w życiu.

Swoją pasję Inka kontynuuje w Cambridge, gdzie pracuje jako psychoterapeuta na Uniwersytecie Anglia Ruskin i prowadzi prywatną praktykę, jak również aktywnie angażuje się w pracę wolontariacką w ramach projektów PPA. Inka organizuje warsztaty o różnej tematyce dla Polonii w Cambridge. Uważa, że praca w grupie jest unikalnym doświadczeniem, gdyż oprócz zdobywania wiedzy, dzielenia się swoimi przeżyciami i problemami, każdy może nawiązać nowe kontakty i twórczo spojrzeć na siebie i innych.

 

Agnieszka UrbanAGNIESZKA URBAN

Koordynatorka Projektu Slough (Konsultacji Psychologiczno – Pedagogicznych)

Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej
we Wrocławiu. Specjalizuje się w psychologii społecznej. Dołączyła do PPA w kwietniu 2012.W Polsce pracowała jako koordynatorka ds projektów szkoleniowych oraz przeprowadzała badania opinii publicznej. Jeden z celów zawodowych: angażowanie  wewnętrznych  zasobów
motywacyjnych  uczestników  szkoleń  do wykreowania  indywidualnych przemian, rozwój potencjału  osobistego. Cechy charakterystyczne: entuzjazm, dynamizm, charyzma
Prywatnie  świeżo upieczona mama małego Viktorka.