Kariera Psychologa w UK

Szacuje się, że sposród absolwentów psychologii, którzy ukończyli studia na uczelniach karierapscyhologawukbrytyjskich, jedynie od 15 do 20% podejmuje później pracę w zawodzie lub korzysta ze zdobytych kwalifikacji. Wedle prognoz rządowych, w najbliższych latach trendy społeczne wyznaczą duże i stale rosnące zapotrzebowanie na specjalistów pracujących w zawodach takich jak psycholog czy psychoterapeuta. Liczba aktywnych specjalistów w tych dziedzinach oraz liczba absolwentów podejmująch pracę w zawodzie jest ciagle niewystarczająca.

Wiele wskazuje na to, że „importowane” polskie kwalifikacje psychologiczne bywają kwestionowane przez uczelnie i niedoceniane na brytyjskim rynku pracy. Jakkolwiek umiejętności zdobyte w toku studiów są uniwersalną wartoscią, szeroko cenioną przez pracodawców, nie wystarcza to do uznania polskiego wykształcenia jako „produktu do bezpośredniego użytku” i polscy kandydaci (szczególnie specjalizujący się w psychologii klinicznej) zmuszeni są podjąć długą i często skomplikowaną drogę do tego, aby ich kwalifikacje zawodowe pozwoliły na równą konkurencję na rynku pracy. Polish Psychologists’ Association pomaga swoim Członkom w uzyskaniu informacji na temat pracy w zawodzie i wsparcia od osób z dłuższym stażem pracy jako psycholog w UK.

POMOCNE LINKI:

Strona Brytyjskiego Stowarzyszenia Psychologicznego (BPS), informacje na temat kariery psychologa,zdobywania i rozwijania kariery zawodowej, etc.

Serwis dla kandydatów podejmujących studia w Wielkiej Brytanii, opis scieżek kariery i możliwości rozwoju zawodowego.

British Council: studia w Wielkiej Brytanii.

Serwis dla kandydatów zainteresowanych karierą psychoterapeuty.

Serwis dla kandydatów zainteresowanych karierą psychoterapeuty British Association for Counselling and Psychotherapy.

Informacje o karierze w państwowej służbie zdrowia NHS.

Dalsze informacje na naszych podstronach: