Feedback mentoring

Feedback uczestników programu mentoringowego

Do tej pory zrealizowaliśmy trzy edycje Programu Mentoringowego pod patronatem Polish Psychologists’ Association. Zapraszamy do lektury komentarzy uczestników poprzednich edycji oraz artykułów na temat programu publikowanych w polskiej prasie. Artykuły w polskiej prasie na temat Programu Mentoringowego PPA:

Uczestnicy poprzednich edycji programu mentoringowego o programie:

Program, warsztaty i praca z mentorem są dla mnie nieocenioną pomocą w sferze motywowania, wsparcia, tematów formalnych, rozwoju językowego, co przełożyło się na ogromne zwiększenie pewności siebie i poczucia własnej wartości na rynku pracy.

Ten program otwiera oczy na wiele kwestii związanych z poszukiwaniem pracy i bardzo szybko pozwala na uświadomienie sobie, że tak do końca nie jesteśmy takimi, jakimi się sobie wydajemy.

Znalazłam pracę, w dziedzinie która mnie interesowała i da możliwość lepszego rozwoju zawodowego. Nabrałam pewności siebie i lepiej poznałam swoje mocne i słabe strony.

Praca z mentorem była dla mnie okazją do zastanowienia się nad moją dotychczasową ścieżką zawodową i zaplanowaniu mojej przyszłości zawodowej. Ważne dla mnie było to, że ktoś stojący z boku, mający świeże spojrzenie na to co do tej pory robiłam i co planuję, dzielił się ze mną swoimi trafnymi uwagami. Nie dostrzegałam pewnych spraw do tej pory, nad niektórymi się nie zastanawiałam. Rozmowy z mentorem spowodowały u mnie inne nastawienie do tego co teraz robię i planuję.

Program pomógł mi zrozumieć brytyjski rynek pracy, który znacznie różni się od polskiego. Poprawiłam swoje dokumenty aplikacyjne, które zaczęły wzbudzać większe zainteresowanie. Pomógł też przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Osobiście nie zmieniłam decyzji odnosnie swojej ścieżki kariery, natomiast utwierdziłam się w jakim kierunku chcę podążać.

Jestem pod dużym wrażeniem profesjonalizmu ze strony mentorów i organizatorów, którzy dokładali wszelkich starań żebyśmy odnieśli jak najwięcej korzyści z programu mentoringowego.

Polecam udział w programie bo motywuje do zastanowienia się nad sobą, do konkretnego działania. Dla mnie sam fakt, że tylu ludzi poświęca swój czas aby nam/mi pomóc powoduje, że czuję się jakby zmowywowana i zobowiazana aby w końcu cos z sobą zrobić i nie odkładać już tego na potem. To tak naprawdę zmuszenie się do konkretnej pracy nad sobą pod okiem profesionalistów. To nie często zdarzająca się okazja do uzyskania konkretnej profesionalnej pomocy.

Powróciła nadzieja, że jeszcze kiedyś będę pracowała w swoim zawodzie i jest to całkiem realne.

Dostępny jest także raport ewaluacyjny drugiej edycji programu przygotowany przez Agnieszką Golińską.

 mentoring3

Zdjęcie: Spotkanie kończące drugą edycję programu mentoringowego PPA
(autor: Marta Ratuszyńska)