Byli członkowie Zarządu PPA

M.WieliczkoDR MONIKA WIELICZKO Doktor Psychologii Klinicznej, researcher i członkini PPA od 2010 roku. Po ukończeniu studiów magisterskich na Uniwersytecie Łódzkim w 2010 roku przeniosła się na Wyspy, gdzie zaczęła studia z metod badawczych na University of Sheffield. Zaraz po tym ukończyła kurs CBT na Manchester University, podczas którego zaczęła pracę jako Psychological Wellbeing Practitioner w NHS. Ukończyła doktorat z psychologii klinicznej na Canterbury Christ Church University. Na co dzień pracuje w NHS z osobami z zaburzeniami osobowości, PTSD oraz traumą. Specjalizuje się w pracy z dorosłymi, wykorzystując podejścia psychodynamiczne oraz mentalization-based treatment. Monika zaczęła swoją działalność w PPA od projektu Dyżurów Telefonicznych. Po przeprowadzce z północy Anglii do Londynu, zaangażowała się w prace nad projektami konsultacji psychologicznych. Początkowo jako zastępca dyrektora do spraw konsultacji, a w 2016 roku przejęła pozycję dyrektora. Monika współpracuje również z działem szkoleń wewnętrznych wspierając rozwój wolontariuszy. Oprócz pracy terapeutycznej, Monika jest równie silnie zaangażowana w badania psychologiczne metodami ilościowymi. W swojej pracy badawczej interesuje się wykorzystaniem substancji psychodelicznych, takich jak MDMA, w leczeniu zaburzeń psychicznych, jak również psychologią pozytywną i spektrum autyzmu. Jest zaangażowana w pierwsze badania kliniczne w UK nad wykorzystaniem MDMA w psychoterapii osób z zaburzeniami PTSD i traumą. Jej pasją są ludzie i podróże w głąb siebie oraz szukanie piękna w innych.

Iwona_AB

IWONA LOKWENC  Z wykształcenia socjolożka (Uniwersytet Śląski) oraz nauczycielka języka angielskiego jako języka obcego (TESOL).  W Londynie mieszka od sześciu lat i każdego dnia znajduje w nim nowe miejsce, które potrafi ją zaskoczyć oraz zachwycić. W PPA stanowi socjologiczną mniejszość i jest odpowiedzialna za szeroko pojętą komunikację zarówno pomiędzy członkami jak i na zewnątrz organizacji. Podziwia nieprzeciętny potencjał naszych członków i wierzy, że w nim leży największa siła stowarzyszenia, z której naprawdę warto czerpać. Miedzy innymi dąży do tego aby za pomocą  efektywnej komunikacji  przedstawić szerokie spectrum działań PPA oraz tym samym zwiększyć  poziom aktywności z członków.  Jej równoległym celem jest  większa obecność PPA jako marki wśród tutejszej Polonii oraz budowanie pozytywnej współpracy z mediami.

Prywatnie uwielbia swojego mruczącego kota, nie wyobraża sobie świata bez muzyki, możecie ją także spotkać biegającą po uliczkach Londynu z aparatem oraz głową w chmurach choć z nogami stąpającymi po ziemi.

Magda WidawskaMAGDALENA WIDAWSKA

 Absolwentka Psychologii w Zarządzaniu na Uniwersytecie  Jagiellońskim. Obecnie studiuje Learning & Development na Chartered Institute of Personnel and Development.

Magdalena rozpoczęła współpracęz PPA w 2013 roku jako wolontariuszka biura karier, gdzie z sukcesem prowadziła szkolenia przygotowujące do rozmowy kwalifikacyjnej. Została wybrana wolontariuszką roku 2014. Przy wsparciu mediów polonijnych  koordynowała  dwie edycje projektu “Masz Prawo Mieć Prawo”- akcja anytmobbingowa, której celem było poszerzenie wiedzy na temat praw przysługującym pracownikom w UK. Jej pasją jest rozwijanie potencjału ludzkiego. Wierzy, że marzenia trzeba przekuć w cele, cele w decyzje, a decyzje w czyny.

 

danielakAGNIESZKA DANIELAK Absolwentka Psychologii UMCS w Lublinie. Master Practitioner i Expert NLP. W PPA od 2006 roku. Prowadziła pierwsze konsultacje w PPA, przy współpracy z Upper Room, Koordynowała działalność Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, czyli Konsultacji dla dzieci i rodzin, prowadziła przez 3 lata punkt konsultacyjny w północnym Londynie. Zapoczątkowała warsztaty dla młodzieży w polskich szkołach sobotnich. Członek Rady PPA 2009-2010, od 2011 Dyrektor d/s Projektów, gdzie dba o właściwy rozwój nowych oraz istniejących już Projektów PPA. Na co dzień pracuje w NHS w CAMHS (Children and Adolescent Mental Health Service) prowadząc terapię z dziećmi, młodzieżą i ich rodzinami, prowadzi warsztaty dla rodziców: Tripple P oraz The Incredible Years – Webster Stratton. Oprócz tego ma własną praktykę prywatną. Mieszka w Romford z mężem i  trójką wspaniałych dzieciaków..

Kasia DecKASIA DEC Psycholog, terapeuta systemowy. Ukończyła Uniwersytet Jagielloński, o specjalizacji: psychologia kliniczna dziecka, Papieską Akademię Teologiczną w Krakowie, specjalizacja: psychologia religii oraz Kurs Terapii Systemowej w Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie. Jest Członkiem PPA od kwietnia 2009 roku. Od początku członkostwa zaangażowana jest w Konsultacje Psychologiczne na Hammersmith, których jest Koordynatorem od grudnia 2010. Jako członek Zarządu odpowiada za rozwój nowych Projektów oraz Konsultacje. Pracuje we wspólnocie terapeutycznej w Londynie. Oprócz PPA jej pasją są podróże, góry i śpiew. Jej ulubione miejsce w Londynie to kuchnia z widokiem na ogród.

FullSizeRenderMIREK POLANOWSKI  Z wykształcenia pedagog i psychoterapeuta. Mirek studiował zarówno w Polsce (UMK w Toruniu) jak i Londynie (CPPD Counselling School). W przeszłości Mirek prowadził szkolenia dla PPA natomiast obecnie przejął obowiązki zastępcy dyrektora do spraw klinicznych. Zajmuje się opieką nad specjalistami rekomendowanymi oraz superwizjami, dbając, by całość pracy klinicznej odbywała się zgodnie z wytycznymi etycznymi jak i w zgodzie z obowiązującą polityką pracy PPA.Obecnie Mirek prowadzi prywatną praktykę psychoterapeutyczną na terenie Londynu pracując z osobami indywidualnymi, parami oraz grupami a także pracuje dla NHS, gdzie prowadzi terapię z ludźmi cierpiącymi na przewlekłe efekty traumy, w tym ptsd, oraz z zaburzeniami osobowości wynikającymi z przemocy doświadczanej w dzieciństwie a także z wszelkiego rodzaju uzależnieniami. W swojej pracy Mirek integruje tradycje psychodynamiczne wraz z humanistycznymi (w tym podejście transpersonalne). Od czterech lat studiuje i fascynuje się teorią przywiązania.Mirek jest także superwizorem klinicznym i oprócz koordynowania superwizji dla PPA dostarcza swoich usług dla jednej z większych organizacji terapeutycznych w południowym Londynie – The Awareness Centre. Mirek posiada doświadczenie zarządzania zespołami ludzkimi, które zdobył w londyńskich organizacjach udzielających pomocy osobom uzależnionym, byłym więźniom oraz ludziom bezdomnym. Mieszka w Londynie od 2000 r.

 przybylaMAGDALENA PRZYBYŁA  Jest absolwentką Psychologii KUL w Lublinie, Praktykiem i Mistrzem NLP, Członkiem PPA od 2009, kiedy to przyjechała do Londynu. Zajmowała się terapią osób uzależnionych od alkoholu w Polsce, a obecnie pracuje jako doradca d/s rzucania palenia w NHS. Jej pasją jest odkrywanie i rozwój drzemiących potencjałów stąd pracuje  jako psycholog i  trener warsztatów rozwoju osobistego inspirationandyou.co.uk. W Zarządzie PPA działa od listopada 2010, gdzie zajmuje się działem finansowym, który jest dla niej wyzwaniem, jak i nauką analitycznego myślenia. Koordynuje także Klinikę Rzucania Palenia oraz poniedziałkową rubrykę artykułów PPA ukazywanych w Dzienniku Polskim w Wielkiej Brytanii. Prywatnie mężatka, amatorka ogrodnictwa i fotografii.

 

banachBEATA BANACH   Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, ze specjalnością psychologia kliniczna. Studiowała również przez pół roku na Universitat de Valencia w Hiszpanii. Ukończyła kurs Foundation Counselling Skills, dzięki czemu na co dzień wykorzystuje zdobyte umiejętności w pracy z ciężko chorymi pacjentami w szpitalu psychiatrycznym w jednym z największych brytyjskich ośrodków służby zdrowia psychicznego. Do PPA trafiła po przyjeździe do UK szukając informacji o wsparciu dla polskich psychologów. Tak powoli biorąc udział w różnych projektach trafiła do Zarządu, gdzie kierowała Działem Komunikacji. Obejmuje to szereg zadań: od planowania działań komunikacyjnych wewnątrz organizacji do tworzenia strategii marketingowych na zewnątrz. Rola ta przypadła jej bardziej z zainteresowania i zacięcia do tego typu kwestii niż z samego wykształcenia. Jak mówi: „Każdego dnia ta praca uczy mnie czegoś nowego i dlatego jest tak fascynująca.” W wolnych chwilach lubi poczytać dobrą książkę, czasopisma pop-science oraz posłuchać muzykę latynoską.

sikorskamMARIA ALEKSANDRA SIKORSKA   CEO PPA w latach 2010 – 2012 Psycholog biznesu (MSc Business Psychology na London Metropolitan University) z doświadczeniem w kierowaniu działem zasobów ludzkich (Human Resources), doradztwie zawodowym, radzeniu sobie ze stresem oraz kreatywnym odkrywaniu potencjału człowieka. Obecnie pracuje jako HR Officer, budując od podstaw dział HR oraz współtworzy strategię budowy motywacji i rozwoju osobistego pracowników, w tym procedur efektywnego zarządzania średniej wielkości firmą. Posiada również doświadczenie pracy jako tłumacz w brytyjskich urzędach miejskich, sądach, szpitalach oraz Ministerstwie Spraw Wewnętrznych.

 

prylewskaWIOLETA PRYLEWSKA Pochodząca z Bielska-Białej absolwentka kierunku Zdrowie publiczne na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Do Londynu przyleciała w listopadzie 2011 roku. Pracuje w sektorze ochrony zdrowia angażując się jednocześnie w pracę wolontaryjną. Uwielbia aktywny tryb życia, stawiając w nim na nieustający rozwój zawodowy i osobisty. Pełnienie funkcji Dyrektora Finansowego PPA jest dla niej olbrzymim wyzwaniem pomagającym rozszerzyć kwalifikacje zawodowe oraz możliwością zdobycia doświadczenia w zarządzaniu finansami rozwijającej się organizacji. Wyznaje zasadę: „Zmień to, co możesz zmienić, zaakceptuj to, czego nie jesteś w stanie” oraz ‘Life is short. Live your dream and share your passion’.

 

jurekaANIA JUREK  Psycholożka międzykulturowa (Uniwerstet Jagielloński, Uniwersytet Brunel, Londyn) i trenerka antydyskryminacyjna (Akademia Treningu Antydyskryminacyjnego), zajmująca się edukacją nieformalną w tematyce wrażliwości kulturowej, antydyskryminacji i umiejętności miękkich. Pasjonatka rozwoju poprzez edukacje tworzy autorskie projekty edukacyjne i rozwojowe dla Polonii. Na co dzień pracuje w korporacji, a także jako trenerka. W Zarządzie PPA od 2012 do marca 2014 zajmowała się szeroko pojętym rozwojem, zarówno organizacji, osób członkowskich, a także Polonii. Wraz z Koordynatorką Działu Szkoleń czuwała nad oferta szkoleniowa organizacji oraz klientów i klientek indywidualnych. Pasjonatka pieszych wędrówek oraz podróży zarówno geograficznych jak i kulinarnych.

 

Dominika_ProfilePic DOMINIKA PINDUS  Psycholog zdrowia oraz doktorantka na Uniwersytecie w Loughborough. W 2004 ukończyła psychologię ogólną na Uniwersytecie Jagiellońskim a w 2005 roku psychologię zdrowia na Uniwersytecie w Bath w Wielkiej Brytanii. Od tego czasu była zaangażowana w szereg projektów badawczych z zakresu psychologii zdrowia oraz neuropsychologii w instytucjach akademickich oraz klinicznych w Wielkiej Brytanii, Królestwie Zjednoczonych Niderlandów oraz Kanadzie. Stypendystka Rektora Unwiersytetu w Saskatchewan w Kanadzie oraz School of Sport, Exercise and Health Sciences na Unwiersytecie w Loughborough w Wielkiej Brytanii. Od połowy 2012 roku przebywa w Anglii, gdzie kończy doktorat  łączący jej pasje z zakresu psychologii zdrowia oraz psychologii poznawczej dzieci i młodzieży. Korzystając z bogatych doświadczeń badawczych z przekroju nauk psychologicznych z elementami fzijologii oraz kinezjologii, we własnej karierze akademickiej pragnie rozwinąć wielowymiarowy program badań nad czynnikami warunkującymi zdrowy rozwój dzieci i młodzieży. Do PPA dołączyła w 2013 roku jako członek zwyczajny oraz Dyrektor d/s Badań. Funkcja ta stanowi dla niej niezwykłą okazję połączenia pasji badawczej z pasją pracy w dynamicznym zespole. Jest wyzwaniem zawodowym, jak również osobistym. Jej ambicją jest stworzenie silnego zespołu badawczego w ramach PPA, który wspólnie będzie realizował projekty wcielające w życie założenia oraz cele organizacji. W życiu kieruje się zasadą, że marzenia są do spełnienia, a “The brick walls are there for a reason: they let us prove how badly we want something” (Randy Pausch, The last lecture: Achieving your childhood dreams”).

 

Justyna SobótkaJUSTYNA SOBOTKA Justyna jest absolwentką Psychologii z Naukami Społecznymi oraz Psychologii Organizacyjnej. Ukończyła kurs Poradnictwa Rodzinnego (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego) oraz Szkolenie z Psychoterapii Dzieci i Młodzieży (Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich). Praktykę zawodową zdobywała jako pracownik prywatnych instytucji wspierających przystosowanie osób cierpiących m. in. na schizofrenię paranoidalną, zespół stresu pourazowego, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, depresję, do prawidłowego życia i funkcjonowania w społeczeństwie. Posiada doświadczenie w pracy z pacjentami hospicjum dziecięcego oraz wiedzę dotyczącą prowadzenia grup wsparcia dla dzieci i młodzieży słyszącej głosy. Jest w PPA od 2009 roku. W latach 2010 – 2012 członek Zarządu PPA – pełniła funkcję Dyrektora ds. Rozwoju czuwając także nad funkcjonowaniem Działu Szkoleń Wewnętrznych.Była odpowiedzialna m.in. za utworzenie i wdrożenie Kodeksu Etycznego PPA. Obecnie pracuje jako psycholog i trener rozwoju osobistego w InsightMe. Od 2012 roku aktywnie wspiera Polską Szkołę Sobotnią im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Londynie, gdzie prowadzi warsztaty psychoedukacyjne dla uczniów oraz szkolenia dla nauczycieli i kadry zarządzającej. Jest członkiem Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich.

 

Renata G+¦rskaRENATA GÓRSKA Renata ukończyła psychologię na Uniwersytecie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie ze specjalizacją psychodiagnostyka i metodologia badań psychologicznych oraz filologię polską i kulturoznawstwo śródziemnomorskie na Uniwersytecie Warszawskim. Zawodowo zajmuje się głównie trudnościami dzieci i rodzin, a specjalizuje w badaniach psychologicznych (testach). Poza PPA pracuje w NHS z rodzinami, dziećmi oraz klientami indywidualnymi w duchu terapii integratywnej, łącząc różne podejścia i metody terapeutyczne. Jest członkiem BPS, BABCP i BACP. Zarejestrowana w HCPC jako Counselling and Educational Psychologist. W PPA od 2007, zaczynała w projekcie Wysłuchiwanie Zwierzeń oraz Poradni Rodzinnej, której została koordynatorem w 2009 roku. Jako członek Zarządu odpowiadała za rozwój projektów, superwizję oraz całościową ofertę pomocy psychologiczno-pedagogicznej PPA, w tym wykorzystywanie potencjału Partner Members. Oprócz PPA uwielbia yogę, nurkowanie i zwierzęta domowe. Interesuje się realizmem oraz socrealizmem w literaturze i sztuce.

 

Agnieszka-Leczkowska-2-smallAGNIESZKA LECZKOWSKA

Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Przyjechała do Anglii w grudniu 2006-go roku. Przez pierwsze lata pobytu na wyspie mieszkała oraz pracowała w zielonym regionie na zachód od Londynu. W roku 2009 przeprowadziła się na stałe do stolicy gdzie pracuje dla jednej z instytucji europejskich. W 2009 roku przyłączyła do PPA, a od 2010 roku należy do British Psychological Society (BPS). Ostatnio dołączyła też do grona członków Polish Professionals in London (PPL). W zarządzie PPA zasiada od czerwca 2013 roku gdzie pełni funkcję Dyrektor do spraw Finansów. Wspólnie z resztą zespołu pracuje nad usprawnieniem procesów finansowych oraz wdrożeniem efektywnych zasad kontroli wydatków. W wolnym czasie stara się jak najwięcej podróżować, wyznajac zasadę, że chwilowe oderwanie od szarej codzienności i styczność z odmiennymi kulturami pozwala spojrzeć na wiele spraw z innej perspektywy. Podróżowanie pozwala jej także odkryć siebie na nowo. Lepiej zrozumieć własne ograniczenia i słabości, ale też ujawnić nowe obszary zdolności i kreatywności.


anias
ANNA KOZAK nee SIERZPUTOWSKA

Ukończyła studia psychologiczne o specjalizacji klinicznej na Uniwersytecie im. A.Mickiewicza w Poznaniu. Zawodowo pełni obecnie wymagającą, ale dającą wiele satysfakcji rolę Quality & Service Manager w sektorze medycznym, także meandry norm typu ISO nie są jej straszne. Do PPA dołączyła w roku 2007, a po około dwóch latach została zrekrutowana do nowo utworzonego zespołu Executive Team (obecnie Executive Board) przy Radzie PPA i od tego czasu PPA będzie to jej druga praca. Od lutego 2011 pełniła funkcje Dyrektora ds. Operacyjnych w PPA. Do jej zakresu obowiązków należała tu m.in. rekrutacja nowych członków Stowarzyszenia, opieka nad wewnętrznymi bazami danych oraz koordynacja programu praktyk studenckich. W tym czasie koordynowała również organizację wydarzeń wewnętrznych (np. spotkań członkowskich) oraz zewnętrznych (np. Dni Otwartych PPA), a także opiekowała się biurem PPA i całościową administracją organizacji. Na początku 2013 roku objęła funkcje Dyrektora Generalnego (CEO) PPA, którą pełni do chwili obecnej nadzorując sprawne funkcjonowanie Zarządu PPA oraz realizację zadań wynikających ze strategii i konstytucji PPA. W przerwach pomiędzy pracą zawodową oraz wolontaryjną, odkrywa świat ze swoim mężem poprzez podróże, przede wszystkim te kulinarne, a także próbuje swoich sił w sektorze ogrodniczym – z różnym skutkiem, aczkolwiek z niesłabnącym zapałem i pasją.

 

A DixonAGNIESZKA M. DIXON 

Psycholog, terapeuta, executive coach. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, SCCP (UK) i Tavistock and Portman NHS w Londynie. Psychoanalityk w trakcie szkolenia. Doświadczenie zdobywała m.in w Szpitalu Babińskiego w Krakowie. Od czasu przeprowadzki do  Anglii w 2010 roku prowadzi prywatną praktykę psychologiczną, zajmuje się również psychodynamicznym coachingiem w biznesie.

Do PPA dołączyła w 2012 roku, najpierw jako admin strony internetowej, później Koordynator Szkoleń Zewnętrznych. Jest pomysłodawczynią serii warsztatów umiejętności miękkich dla dorosłych i dla młodzieży. W Zarządzie PPA od marca 2014 zajmuje się rozwojem zarówno organizacji, jak i jej członków. Od 2014 roku koordynuje z ramienia UK międzynarodowy projekt Erasmus+, którego celem jest stworzenie interaktywnego testu predyspozycji zawodowych.

Agnieszka jest nie tylko psycholożką. W 1997 ukończyła romanistykę na AP i podyplomowe studia JPjO na UJ w Krakowie. Jest współautorką serii podręczników do nauki języka polskiego dla cudzoziemców, programów komputerowych, testów certyfikacyjnych oraz książek dla dzieci. Pisanie to jej druga pasja, trzecią zaś jest renowacja starych mebli. Zdzieranie zniszczonych, zaschniętych warstw politury i docieranie do zdrowego drewna bardzo przypomina pracę terapeutyczną – oba zadania żmudne i wymagające wiele wysiłku, ale rezultat może przejść nasze najśmielsze oczekiwania.

GOSIAMAŁGORZATA WOJCIECHOWSKA

W Zarządzie PPA od 2012 zajmuje się działem HR, updatowaniem bazy danych, procesem DBS, korespondencja z członkami organizacji oraz rekrutowaniem nowych members PPA. Jest również koordynatorem praktyk studenckich w ramach programu Sokrates – Erasmus.
W 1999 roku miesiąc po obronie pracy magisterskiej kupiła bilet do Londynu, by podszlifować język angielski. Po roku pobytu zdecydowała się zostać na kolejny rok, potem na kolejny, i na kolejny. W sumie uzbierało się 15 lat. Swoja prace zaczynała jako Nursery Nurse ale gdy przedszkole spaliło się otrzymała propozycje pracy jako Childcare Assistant. W międzyczasie podejmowała różne kursy i wolontariaty (pracując full time) z nadzieja ze pewnego dnia zmieni swoja karierę i dostanie się do działu HR. W czasie trwania jednej z prac wolontaryjnych otrzymała propozycje pracy jako Office Assistant. Pomogły jej w tym przebyte kursy a zwłaszcza kurs CIPD (TVU Reading). Jest na dobrej drodze do sukcesu.