Dzień wolontariusza 17.09

rece koloZapraszamy Was na wyjątkowe wydarzenie, podczas którego nasze stażystki postarają się osłodzić choć trochę powrót do pracy po wakacjach oraz zainspirować do nowych działań!

Marta Drzewiczewska w swoim wystąpieniu przybliży tematykę nietolerancji pokarmowych na przykładzie nietolerancji laktozy. Opowie o tym, jak odróżnić nietolerancje od alergii pokarmowej, a także jakie znaczenie ma nadwrażliwość pokarmowa w kontekście zdrowia psychicznego i somatycznego człowieka.

Zuzanna Kalinowska opowie o nowych trendach w seksuologii. Zaproponuje także swoim słuchaczom udział w ćwiczeniu, konfrontującym z tematem seksualności i pozwalającym poznać własne granice, co może być przydatne w zawodzie psychoterapety.

Część szkoleniowa zostanie uzupełnione ćwiczeniami, prowadzonymi przez Aleksandrę Lepak i Martę Starkowską. Pomogą one tworzyć i wzmacniać grupową tożsamość społeczności, jaką stanowią Wolontariusze PPA.

Zapisy na warsztaty TUTAJ

*Uczestnicy spotkania proszeni są o przyniesienie ze sobą jednego, dowolnego owocu.

Aleksandra Lepak - Z wykształcenia pedagog,  jest praktykantką w PPA. Ola interesuje się streetworkingiem, wiąże się to z jej dotychczasowymi doświadczeniami wolontaryjnymi. Ponadto świetnie czuje się w kontakcie z dziećmi i młodzieżą, co chciałaby wykorzystać w przyszłej pracy zawodowej. Prywatnie, uwielbia podróże małe i duże oraz dobrą książkę kryminalną.

Marta Starkowska - Studentka psychologii z Łodzi, a obecnie odbywa praktyki w PPA. Jej plany zawodowe są związane z psychologią kliniczną, jednak uwielbia także pracę z dziećmi. Chociaż nadal poszukuje odpowiedniej dla siebie ścieżki kariery, jest pewna, że jej zainteresowania wiążą się przede wszystkim z pracą z ludźmi, poznawaniem nowych osób. Zawsze ciekawi ją, co myślą inni. Wolny czas uwielbia spędzać aktywnie, żeglując latem czy jeździć na snowboardzie zimą.

Zuzanna Kalinowska - Studentka V roku Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim, przyszłość zawodową wiąże z psychoterapią i seksuologią. Dotychczas odbywała staże m. in. na psychiatryczno-rehabilitacyjnym oddziale dziennym oraz u boku Jacka Santorskiego. Jej dotychczasowe prace naukowe poświęcone były tematyce postrzegania własnego ciała, funkcjonowania seksualnego, doświadczania ciała u kobiet w ciąży. Interesuje się pozytywną seksualnością oraz problematyką gender studies. Od lipca jest stażystką w Polish Psychologists’ Association.

Marta Drzewiczewska - Absolwentka Psychologii na Uniwersytecie Gdańskim ze specjalnością w zakresie psychologii klinicznej, z zainteresowaniami naukowymi z obszaru dietetyki oraz psychodietetyki. Autorka i realizatorka projektu badawczego z problematyki zaburzeń w procesie kształtowania Ja cielesnego wśród kobiet z zaburzeniami odżywiania i otyłością. Od dwóch lat pracuje na stanowisku Asystentki przy projekcie badawczym z tematyki kształtowania tożsamości grupowej i indywidualnej, prowadzonego w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Od czerwca b.r. wolontariuszka w Polish Psychologists’ Association.